منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۸/۲۲                                 ساعت:  ۴:۰۵ ب.ظ      
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام(ره):

۹ میلیون مسافر در فرودگاه امام (ره) پذیرش شدند

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام(ره): چشم انداز برنامه توسعه شهر فرودگاهی، اعزام سالیانه ۶۵ میلیون مسافر و پذیریش یک میلیون تن بار هوایی است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، شهرام آدم نژاد عصر دوشنبه در مراسم بازدید استاندار تهران از شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) عنوان کرد: چشم‌انداز برنامه توسعه شهر فرودگاهی، اعزام سالیانه ۶۵ میلیون مسافر و پذیریش یک میلیون تن بار هوایی است.

وی تصریح کرد: سال گذشته ۹ میلیون مسافر با ۲۵۷ هزار تن بار در این فرودگاه پذیرش شد و هم اکنون متوسط دریافت بار مسافران در سال گذشته یک ساعت و ۴۲ دقیقه بود که امسال به ۲۸ دقیقه کاهش یافت. آدم نژاد ادامه داد: برای رضایت‌مندی مسافران، چرخ دستی، ویلچر و تاکسی‌های فرودگاه در سال جاری ساماندهی شد و مشکلات مسافران در این حوزه‌ها به طور کامل بر طرف شده است.

وی با بیان اینکه چشم انداز توسعه این طرح عظیم مبتنی بر برنامه پنج ساله توسعه و مسئولیت اجتماعی بنا نهاده شده است، عنوان کرد: توسعه این طرح بر مبنای ایجاد و استقرار سازمان شهر فرودگاهی، ارتقای سطح خدمات، توسعه ظرفیت فرودگاه، اشتغال‌زایی و قطب لجستیک شدن در کشور بنا نهاده شده است.

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام(ره) با اشاره به اینکه این طرح در زمینی به مساحت ۱۴ هزار هکتار احداث می‌شود، عنوان کرد: احداث ترمینال‌های مسافری سلام و ایرانشهر، تجهیز کامل باند دوم فرودگاه در قسمت جنوبی منطقه هوایی، ساخت برج ترافیک جدید و ایجاد منطقه تجاری و ویژه اقتصادی از فازهای مهم این طرح محسوب می‌شوند.

وی توسعه خدمات بار هوایی، توسعه خدمات لجستیک چند وجهی و تولید در مجاورت فرودگاه، توسعه خدمات ریلی، ارتقای رضایت‌مندی و بهبود تجربه مسافران از دیگر برنامه‌های توسعه‌ای شهر فرودگاه امام خمینی(ره) عنوان کرد.

آدم نژاد اظهار داشت: توسعه انبارهای شهر فرودگاهی و تبدیل این منطقه به قطب حمل و نقل می‌تواند بسیاری از کاربری‌های زمین‌های با ارزش جنوب پایتخت را به کاربری‌های مفید دیگر تغییر دهد.

به گزارش آفتاب ری، براساس ماده ۱۶۶ قانون پنجم توسعه، ایجاد شهر فرودگاهی در محدوده فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و ایجاد منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی در بخشی از اراضی فرودگاه جهت ارائه خدمات بانکی، بیمه‌ای و سایر خدمات شهر فرودگاهی از قبیل گردشگری، پزشکی، رفاهی و مشابه آن باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

همچنین محدوده مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی به ترتیب از انتهای ضلع‌های جنوبی و غربی بخش هوایی فرودگاه امام خمینی(ره) به مساحت هزار و ۵۰۰ هکتار و ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار خواهد بود که روند توسعه آن به کندی پیش می‌رود.

محمد حسین مقیمی استاندار تهران عصر دوشنبه به همراه آدم نژاد مدیر عامل و رئیس هیت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان ری از شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) بازدید کرد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.