منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۲/۲۴                                 ساعت:  ۱:۴۲ ب.ظ      
رئیس ستاد انتخابات شهرستان ری :

۴۶۸ شعبه اخذ رأی برای انتخابات شهرستان ری تعیین شده است

رئیس ستاد انتخابات شهرستان ری گفت: تعداد ۴۶۸ شعبه اخذ رأی برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان تعیین شده است.

چاپ خبر
هادی تمهیدی رئیس ستاد انتخابات شهرستان ری در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: تعداد ۴۲۸ شعبه ثابت و ۴۰ شعبه سیار برای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت برای این شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه تعداد شعب نسبت به دوره های گذشته افزایش دارد، افزود: از این تعداد، ۲۳۵ صندوق مربوط به مرکز شهرستان است و ۲۰ صندوق در حوزه شهری حسن آباد، ۲۴ صندوق در حوزه شهری کهریزک و ۳۴  صندوق در حوزه شهری باقرشهر قرار دارد.

تمهیدی با اشاره به شعبه های روستایی مستقر در بخشهای شهرستان ری گفت: ۲۳ شعبه روستایی در بخش مرکزی، ۹ شعبه روستایی در بخش حسن آباد، ۳۸ شعبه روستایی در بخش خاوران، ۲۳ شعبه روستایی در بخش کهریزک و ۲۲ شعبه روستایی در بخش قلعه نو آماده اخذ رأی هستند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان ری با بیان اینکه شورای شهر باقرشهر ۷ نفره است، تصریح کرد: طبق تصمیم وزارت کشور اخذ رأی در این شهر بصورت مکانیزه و تمام الکترونیک انجام می شود.

تمهیدی اضافه کرد: همانند دوره های گذشته انتخابات ریاست جمهوری در کل کشور بصورت دستی انجام می گیرد و مراحل آن بصورت نیمه مکانیزه است یعنی احراز هویت و شناسایی فرد توسط دستگاه انجام می گیرد و سپس بصورت دستی برگه رأی نوشته می شود.

وی بیان کرد: شعب سیار برای مراکز پرتعددی مانند فرودگاه و آسایشگاه کهریزک در نظر گرفته شده و به دلیل اینکه اینگونه مراکز خارج از محدوده شهری هستند فقط صندوق اخذ رأی ریاست جمهوری برای آنها قرار می دهیم.

۱۰هزار نفر عوامل ناظر، اجرایی و محافظ در انتخابات شهرستان ری

رئیس ستاد انتخابات شهرستان ری با اعلام اینکه برای این دوره از انتخابات، بیش از ۱۰هزار نفر عوامل اجرایی، بازرسی، نظارت، نیروی انتظامی و کمیته های مختلف با ستاد انتخابات شهرستان ری همکاری دارند، تصریح کرد: در محل هر شعبه ۵ الی ۷ نفر نیروی اجرایی، ۲ نفر نماینده فرماندار،  ۵ الی ۷ نفر ناظر شورای نگهبان، ۲ نفر ناظر انتخابات شوراها، ۳نفر نیروی انتظامی، نیروهای خدماتی و غیره که در مجموع بیش از ۲۰ نفر در هر شعبه فعالیت می کنند.

تمهیدی با اشاره به اینکه محدوده شهری بخش مرکزی ری، منطقه ۲۰ شهر تهران محسوب می شود، گفت: در این محدوده انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش برگزار می شود و در سایر بخشهای ری که شامل سه شهر کهریزک، باقرشهر و حسن آباد است انتخابات شورای شهر هرکدام بصورت مستقل برگزار می شود.

۴۷۰هزار نفر واجد شرایط برای شرکت در انتخابات شهرستان ری 

وی تعداد واجدین شرایط رأی در شهرستان ری را ۴۷۰هزار نفر ذکر کرد و گفت: در این دوره تعداد واجدین شرایط بر اساس آمار سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ است که شامل محدوده شهری و بخشها می باشد.

 

تمهیدی با بیان اینکه غالب کاندیداها بصورت قانونی در سطح شهرستان تبلیغات می کنند، اظهار داشت: کمیته امحا شبانه روزی رصد می کند و با تخلفات برخورد قاطع خواهد کرد که این تخلفات را به همراه مستندات به مراجع قضایی ارسال می کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.