منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۲۷                                 ساعت:  ۸:۴۶ ق.ظ      
معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه20:

۴ هزار تن لجن و ضایعات از محل عبور آب های سطحی صالح آباد تخلیه شد

معاون امورشهری و محیط زیست از تخلیه ۴۰۰ کامیون معادل ۴ هزار تن لجن و ضایعات از مخازن ۶۰۰ هزار مترمکعبی صالح آباد که محل عبور آب های سطحی۴ منطقه بالادستی است، خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه۲۰ گفت: شیب روبه جنوب و عبور حجم وسیعی از آب های سطحی مناطق بالادستی از منطقه ۲۰ موجب شد تا مخازن ۶۰۰ هزار مترمکعبی صالح آباد ساخته و محلی برای جمع آوری لجن و ضایعات شود. شیرازی با اشاره به اینکه این مخازن در سال ۱۳۸۰ به بهره برداری رسیده است و نقش تعدیل کننده آب های سطحی شهر تهران را برعهده دارد، افزود: تخلیه ضایعات جمع آوری شده در این مخازن از فعالیت های مستمر در مدیریت شهری منطقه ۲۰ است که به صورت مکانیزه و دستی از سوی تیم های مستقر روزانه انجام می شود. وی نقش پاکسازی های مستمر مخازن صالح آباد در مدیریت آب گرفتگی و آب ماندگی های احتمالی را تاثیرگذار برشمرد و گفت: آب های سطحی مناطق ۱۲، ۱۶، ۱۸ و ۱۹ وارد این مخازن می شود که در یک ماه گذشته ۴۰۰ کامیون معادل ۴ هزار تن لجن و ضایعات از این مخازن بارگیری، تخلیه و به مراکز مجاز منتقل شد.

شیرازی به وجود شبکه زباله گیر در مخازن صالح آباد برای ممانعت از خروج ضایعات به پائین دست و محدوده کهریزک اشاره کرد و ادامه داد: بخش عظیمی از فعالیت های جمع آوری ضایعات از این مخازن به صورت مکانیزه و با استفاده از ماشین آلات سنگین از جمله بابکت، لودر و کامیون انجام می شود. معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه برای مدیریت صحیح در زمان بارش های فصلی مرهون برنامه زمان بندی شده لایروبی در طول سال است، یادآور شد: جمع آوری آب های سطحی منطقه ۲۰ نیز از طریق ۷۵ هزار مترطول کانال های فرعی و اصلی در محدوده شهری انجام می شود که عملیات پاکسازی و لایروبی مدام آنها نیز طبق برنامه زمان بندی شده انجام می شود.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.