منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۱/۲۷                                 ساعت:  ۱:۴۵ ب.ظ      
علیجانی در جمع خبرنگاران:

۲۰ هزار جوان بیکار در شهرری

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به ظرفیت‌ها و نیروی انسانی موجود در شهرستان ری، تعداد جوانان بیکار این شهرستان را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،  محسن علیجانی پس از نشست مشترک امروز صبح شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران و شهرستان ری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ری باید مشخص کند که می‌خواهد به قطب چه عرصه‌ای تبدیل شود؟ باید مشخص کنیم که ری می‌خواهد به کدامیک از قطب‌های صنعتی، کشاورزی و یا فرهنگی تبدیل شود.

وی یادآور شد: البته قبل از این‌ها باید هویت اجتماعی و سیاسی ری مشخص شود چرا که ری یک شهر مذهبی، باستانی و تاریخی است و ظرفیت‌های عظیم گردشگری و نیروی انسانی متعهد دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس تاکید کرد: اگر استقلال سیاسی و هویتی ری مشخص نشود، تمام این‌ اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها اشتباه است. ری تاکنون بارانداز بارهای اقتصادی، جمعیتی و محیط زیستی بوده است. این موارد ری را به جایگاهی که رهبر معظم انقلاب با عنوان «قبله تهران» از آن یاد کردند، نمی‌رساند.

علیجانی هم‌چنین با تاکید بر لزوم تدوین نقشه راه برای شهرستان ری افزود: ری در سایه تهران قرار دارد و ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم در سایه جایی محصولات کشاورزی داشته باشیم. نقشه راه ری در استان باید مشخص شود تا فرماندار بتواند آن مسیر را طی کند.

وی بر همین اساس ادامه داد: نقشه راه ری باید مشخص شود تا مردم ری ارتقاء فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی پیدا کنند نه اینکه صرفا به شهر تهران خدمات بدهند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس تعداد جوانان بیکار در ری را ۲۰ هزار نفر عنوان و خاطرنشان کرد: نزدیک به ۲۰۰ هزار هکتار زمین منابع طبیعی داریم و می‌توانیم از این ظرفیت و نیروی انسانی برای اشتغال و ارتقاء مردم استفاده کنیم.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.