منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۱۳                                 ساعت:  ۱۰:۳۱ ق.ظ      
تملک181 ملک در منطقه 20؛

هزینه ۹۱ میلیاردی برای املاک پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

شهردار منطقه ۲۰: شهرداری به تنهایی، ۱۸۱ ملک معارض با طرح توسعه پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را با اعتبار ۹۱ میلیارد تومان تملک کرده و بیش از ۱۰ پروژه شاخص را در این طرح به بهره برداری رسانده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ گفت: طرح بهسازی و توسعه پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) یکی از پروژه های باسابقه محسوب می شود که از سال ۱۳۷۲ مطرح بوده است و در سال ۱۳۸۸ با اصلاح قانون حمایت از نوسازی بافت فرسوده اطراف حرم های مطهر، شامل این قانون شد. صفوی با اشاره به اینکه با اجرای این قانون باید ده درصد از درآمد حاصل از فروش اراضی متعلق به دولت در استان تهران به منظور تأمین معوض املاک واقع در طرح نوسازی حرم اختصاص می یافت، گفت: با توجه به وسعت طرح، اجرای کامل بهسازی و توسعه پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) نیازمند مشارکت همه جانبه است و به همین دلیل در قالب قانون حمایت از توسعه حرم های مطهر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در تمامی این سال ها اجرای این پروژه مهم در اولویت های مدیریت شهری بوده و هر سال بخشی از اعتبارات برای تملک و اجرای بخشی از پروژه ها هزینه شده است، افزود: تاکنون ۱۸۱ پلاک از املاک معارض با طرح با اعتباری بالغ بر ۹۱ میلیارد تومان هزینه شده و برای ۵۱۵ ملک باقیمانده نیز حدود ۶۰۰ میلیارد تومان نیاز است. صفوی به راهکارهای مدیریت شهری برای به سرانجام رساندن این طرح چندین ساله اشاره کرد و گفت: جلب نظر وزارت مسکن برای اجرای قانون حمایت از توسعه حرم های مطهر، بازنگری طرح توسعه پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و جلب مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی مواردی است که مدیریت شهری منطقه ۲۰ در دستور کار دارد تا این طرح تسریع شود.

وی با بیان اینکه این طرح در ضلع جنوب و شرق به صحن های حرم مطهر گسترش می یابد، افزود: بخشی از املاک تملک شده در این مدت برای توسعه صحن های آستان حرم نیز اختصاص یافته است و ساخت سازه شبستان امام خمینی(ره) از پروژه های توسعه حرم است که در محدوده آستان با همکاری شهرداری انجام شد. شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه در این مدت با تملک املاک معارض بخشی از پروژه های تعریف شده در طرح توسعه حرم به اجرا رسیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است، افزود: پیاده راه های ضلع شمال و شرق حرم، پارکینگ های ضلع جنوب و شرق حرم، دسترسی بزرگراهی ضلع جنوب حرم به بزرگراه امام علی(ع)، مرمت کاروانسرای صفوی، ساماندهی و جداره سازی خیابان حرم از جمله مهمترین پروژه های انجام شده پیرامون حرم حضرت عبدالعظیم(ع) است و احداث ایستگاه مترو ضلع شرق حرم مطهر و برنامه ریزی برای تملک املاک خیابان آستانه به ادیب کاشانی از پروژه های در دست انجام است.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.