منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۲۲                                 ساعت:  ۲:۵۲ ب.ظ      
امام جمعه شهرستان ری:

دشمنان می گویند ما نگران بشار اسد نیستیم، ما نگران موشک ها و ایران هستیم | دو چیز نشانه تدین یک شهر است: نمازهای جمعه پرشور و زنان محجبه

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه شهرری گفت: دشمنان همواره گفته اند نگران بشار اسد نیستیم و ما نگران موشک ها و ایران هستیم. ایشان با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب، معیار تدین شهرها را، حضور پر شور در نماز جمعه و زنان محجبه دانست.

چاپ خبر

به گزارش آفتاب ری،نماز جمعه این هفته شهرستان ری به امامت امام جمعه شهرستان ری، حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی و با حضور هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی شهرستان ری برگزار گردید. امام جمعه شهرستان ری در ابتدای خطبه اول نماز جمعه با اشاره به اهمیت فرزندان و فرزند آوری گفت: برای داشتن فرزند صالح از خداوند طلب فرزند کنیم، اساس ازدواج فرزند داری است و خانواده ها نباید بگویند برای فرزند دار شدن زود است و این مهم رو به تاخییر بیاندازند. پیامبر اکرم(ص) می فرماید: به دنبال فرزند آوری باشید ، فرزندان نور چشم هستند، به میزان تعداد فرزندان، خداوند به اهل خانه برکت اعطا می فرماید و همانطور که درختان میوه دارند، میوه خانواده ها فرزندان هستند. امام صادق در حدیثی فرمود: بچه دار شوید که رزق و روزی فرزندان با خداست. امام جمعه شهرری پیرو احادیث فوق اشاره کرد: خانواده ها نباید ترسی از فرزند آوری داشته باشند چرا که تامین کننده روزی آن ها خود خداوند است. وی گفت: طبق احادیث، از خداوند متعال فرزند صالح بخواهید، از نشانه های یک خانواده سعادتمند آن است که فرزند صالح داشته باشند و پیامبر(ص) فرمود: فرزند صالح، گلی از گل های بهشت است. فرزند ناصالح دشمن پدر و مادر است. شاهچراغی افزود: اسلام توصیه به داشتن فرزندان زیاد دارد و نباید تحت تاثیر شعارهای دشمن همچون فرزند کمتر، زندگی بهتر قرار بگیریم. دشمن می خواهد کشوری فرتوت و ناتوان داشته باشیم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: نیروی انسانی هر کشور، نشانه قدرت آن کشور است.

حجت الاسلام شاهچراغی در خطبه های دوم نماز جمعه شهرستان ری با قرار گرفتن در آستانه دهه کرامت گفت: انصافا کسانی که میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) را دهه کرامت نامیدند، خوش سلیقگی کردند و ما باید از این فرصت استفاده کامل را ببریم و خداوند را شاکریم که آستان مقدس این بزرگواران در کشور ماست. لطف خداوند شامل مردم ایران است و تعداد بسیاری از امامزادگان در کشور ماست. از جمله امامزادگان، حضرت عبدالعظیم، حمز بن موسی الکاظم و طاهر بن زین العابدین که اهل کرامت هستند. امام جمعه شهرستان ری گفت: روز ولادت حضرت معصومه(س) روز دختر نامیده شد و مقام دختر و زن بسیار بالاست و دختران مملکت ما سیره زندگی حضرت معصومه(س) را در زندگی خود قرار دهند. وی گفت: ولایت ما ولایت حضرت رضا(ع) است و خدا را به جهت این موهبت بزرگش شکرگزاریم. حجت الاسلام شاهچراغی همچنین با اشاره به هفته عفاف و حجاب اشاره کرد: دشمن از طریق رضا پهلوی ملعون و دیگر عوامل خود همواره قصد هتک حرمت به حجاب و نوامیس را داشته است و نباید فراموش کنیم که دشمن تصمیم خود را برای انحراف در کشور اسلامی گرفته است. آن ها نتوانستند مردم ایران را از طرق مختلف شکست بدند و حالا از حربه فساد اخلاقی استفاده کردند که بسیار خطرناک است و باید حواسمان باشد کاری را که با اندلس کردند با ما نکنند. مسئولان فرهنگی، متدینین و خانواده ها می بایست دقت و تلاش مضاعفی در معرفی عفاف و حجاب داشته باشند.

دو چیز نشانه تدین یک شهر است: نمازهای جمعه پرشور و زنان محجبه.

ایشان در پایان با اشاره به موفقیت ها و آزاد سازی های اخیر در سوریه گفت: پیشروی و تثبیت موقعیت های پیروزی در آنجا به نفع ملت ایران است و مسلمانان می بایست برای مقابله با دشمنان، حامی یکیدیگر باشند. دشمنان میگویند ما نگران بشار اسد نیستیم، ما نگران موشک ها و ایران هستیم که انشالله بزودی نیز نابود خواهند شد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.