منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۰                                 ساعت:  ۱۰:۳۰ ق.ظ      
خیاط های پاساژ شیشه شهرری

خیاط منصف شهرری رمز موفقیت را مدارا با مردم می داند

آقا مصیب خیاط منصف پاساژ شیشه شهرری، چهارده سال پیش برای اشتغال از یزد به ری آمد و حالا پس از سال ها فعالیت در این شغل، اهالی او را به عنوان کسبه منصف و مورد اعتماد می شناسند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در شهرری سراغ خیاطی های خوب را که بگیری، خیلی ها نشانی پاساژ شیشه در حوالی میدان حضرت عبدالعظیم(ع) را می دهند. سال هاست طبقه بالای پاساژ شیشه، بورس خیاطی و تعمیرات لباس است که مغازه های آن، روزانه شاهد حضور تعداد زیادی از اهالی می باشد که برای دوخت و دوز لباس های خود به آنجا مراجعه می کنند.

به مغازه آقا مصیب یکی از خیاط های این مکان که خیلی ها او را در صنف خودش کاربلد و منصف می دادند، رفته ایم.

می گوید: چهارده سال پیش بعد از اتمام خدمت سربازی، از شهرمان یزد برای اشتغال به تهران آمدم و به توصیه داماد خانواده، آقای زارع زاده که آن زمان در همین مغازه که متعلق به اوست و خیاطی می کرد شروع به کار کردم. روزها را تا شب کار می کردم و بعد از اتمام فعالیت برای استراحت به منزل خواهرم و داماد خانواده (آقای زارع زاده) می رفتم که در آن سال ها از هیچ زحمتی برای من دریغ نکردند و همیشه در همه امور حمایتم کردند و نگذاشتند تنهایی و دوری از پدر و مادر مرا از اشتغال و کسب درآمد در تهران مایوس کند. طی این مدت در اینجا با دوستان و همکاران زیادی آشنا شدم که هر کدام از آن ها در کار خود ماهر و منصف هستند و در حال حاضر نیز در دیگر مغازه های اینجا مشغول به کار هستند. با اشاره به سختی های این شغل می گوید: معمولا کمر درد و پا درد با همچین مشاغلی همراه است اما وقتی بعد از آماده شدن سفارشات، رضایت و لباس ها را در تن مردم می بینیم، خستگی از یادمان می رود و لذت می بریم. به یکی از مشتریان شاخص خود، شهید مدافع حرم «محمد پورهنگ» اشاره می کند که همیشه برای تعمیر لباس به او مراجعه می کرده و این موضوع را توفیقی برای خود می داند و وقتی می شنود شهید شده، خیلی ناراحت و متاثر می شود. انصاف و مدارا با مردم و مشتریان را رمز موفقیت می داند و می گوید هوای مردم را که داشته باشی راه دوری نمی رود و نتیجه هر کار خیری به خود انسان بازمی گردد.

آقا مصیب چند سالی است که ازدواج کرده و صاحب ۲ فرزند سه و یک ساله پسر می باشد که بزرگترین دلخوشی اش را تلاش و کسب روزی حلال در طول روز برای آن ها و همسرش می داند.

 

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.