منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۰/۲۴                                 ساعت:  ۸:۰۵ ق.ظ      
مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران:

جلوگیری از حوادثی مانند پلاسکو، بزرگترین چالش شهر تهران است

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران گفت: ایمن سازی ساختمان ها مهمترین عامل برای پیشگیری از حوادث است و در کنار آن آتش نشانی آمادگی دارد تا با امدادرسانی خود خسارت وارده را به کمترین میزان برساند.

چاپ خبر
مهدی داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: ما همواره در آتش نشانی دنبال این بودیم که بهترین و کاملترین تجهیزات را داشته باشیم و بعد از حادثه پلاسکو دو دستگاه نردبان خریدیم که وارد کشور شده است و حداکثر ظرف یک هفته آینده وارد ناوگان آتش نشانی می شود.

وی با بیان اینکه از لحاظ تجهیزات امروز در وضعیت بدی نیستیم ولی کاملا عالی هم نیستیم، گفت: خریدهای گسترده ای از تجهیزات آتش نشانی در سال آینده داریم که قراردادهایش بسته شده و این وسایل به مرور تا کمتر از یک سال آینده وارد کشور می شوند.

مدیرعامل آتش نشانی تهران ادامه داد: طبق نظرسنجی ها عملکرد آتش نشانی از نظر نوع عملیات امداد و نجات مورد رضایت شهروندان است و این نشان می دهد که تلاش دائمی آتش نشانان همیشه در این سازمان بوده است.

داوری در پاسخ به این سوال که چگونه می توان از حوادثی مانند پلاسکو جلوگیری کرد؟ گفت: این موضوع بزرگترین چالش شهر تهران است و لذا هم خود مردم و هم قوانین باید به ایمن سازی ساختمان ها کمک کنند ما نیز برای ایمن سازی اقداماتی انجام داده ایم و در منطقه ۱۱ و ۱۲ شهرداری تهران ۷مورد از پاساژهای ناایمن پلمپ شده اند.

وی بیان کرد: امیدواریم که خود مردم اهمیت موضوع را متوجه بشوند و برای ایمن سازی اقدام کنند آتش نشانی تهران کاملا آماده است تا دستورالعمل های ایمن سازی مکان های مختلف را به مراجعه کنندگان ارائه بدهد و مردم را در این خصوص راهنمایی کند.

داوری با بیان اینکه آتش نشانی همیشه آمادگی لازم برای امدادرسانی در عملیات مختلف را دارد، گفت: در مواقعی مانند زلزله که حادثه بزرگی است، باید آماده باشیم که کمترین خسارت از طریق زلزله به شهرمان وارد شود. اگر خرابی بزرگ اتفاق بیفتد شرایط سخت خواهد بود و در کنار اقدامات پیشگیرانه برای اینکه در صورت وقوع حادثه خرابی بوجود نیاید، از نظر تجهیزات و نیروی انسانی آماده هستیم.

مدیرعامل آتش نشانی تهران با اشاره به سالروز حادثه پلاسکو و شهادت جمعی از آتش نشانان، اظهار داشت: سلسه اقداماتی برای برگزاری مراسم سالگرد شهدای آتش نشان در نظر گرفته شده است و از نظر فرهنگی نیز کارهایی از طریق رسانه ملی و رسانه های دیگر در سطح جامعه انجام خواهد شد.

داوری ادامه داد: مراسمات خاصی توسط خانواده ها با پشتیبانی شهرداری تهران و سازمان آتش نشانی برگزار خواهد شد و همچنین خانواده های شهدا دیداری با شهردار تهران دارند و مراسم گسترده ای نیز در باغ موزه دفاع مقدس خواهیم داشت.

 

 

انتهای پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.