منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۰                                 ساعت:  ۱۱:۲۴ ق.ظ      
معاون اجرایی رئیس جمهور:

هدف اصلی مذاکرات برجام شکستن فضای خصمانه ای بود که بر علیه ایران شکل گرفته بود

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: مجمعی ظالمانه در کشورهای ۵+۱ شکل گرفته بود که مذاکرات برجام با هدف شکستن این فضای خصمانه صورت گرفت.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور در بخش علنی اجلاس فرمانداران و بخشداران استان تهران با بیان اینکه عده ای اصل مذاکرات برجام را زیر سوال می برند، گفت: هدف اصلی از این مذاکرات شکستن فضای خصمانه ای بود که بر علیه ایران شکل گرفته بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری ضمن حمایت از عوامل مذاکره کنندگان فرموده اند؛ اینها سازشکار نیستند بلکه بچه های انقلاب هستند که برای نشان دادن افکار ایران به دنیا وارد مذاکره شده اند.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه آمریکا عهدشکنی کرده و ما نسبت به این موضوع طلبکار هستیم، تصریح کرد: امروز چرخ سانترفیوژها می چرخد و ما به فعالیتهای خود ادامه می دهیم.

شریعتمداری اظهار داشت: مجمعی ظالمانه در کشورهای ۵+۱ شکل گرفته بود که ایران را کشوری تروریست و خائن معرفی کرده بودند و قصد داشتند ایران را محو و نابود کنند و لازم بود که ما وارد مذاکرات شده و این مجمع را بشکنیم.

وی با تاکید بر اینکه امروز بیش از پیش نیاز به آرامش دارد، گفت: نباید درگیر حواشی شده بلکه با همسو کردن همه جریانهای سیاسی وحدت ملی را افزایش دهیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: ما امروز به حمایت همه مردم نیاز داریم و آماده همکاری و دوستی با مخالفان دولت هستیم تا در شرایطی که امکان مذاکره با کشورهای خارجی فراهم شده است، زمینه پیشرفت و توسعه کشور را فراهم کنیم.

شریعتمداری گفت: دلسوزانی که می گویند از دولت گذشته انتقاد نکنید باید بدانند که همه این نقدهایی که گفته می شود واقعیت دارد و ما مجبور به بیان آنها هستیم.

وی پیشرفت در زمینه های علمی پژوهشی را از موضوعات مهمی دانست که مقام معظم رهبری نسبت به توسعه آن تأکید دارند و افزود: فعالیت های زیادی در زمینه سلولهای بنیادی، ارائه مقالات مختلف علمی در مجلات جهانی و سایر فعالیت هایی که نهضت علمی را در کشور پویاتر کرده است.

شریعتمداری در ادامه به جایگاه بالای فرمانداران و استانداران اشاره و گفت: جایگاه شما می تواند منشا خیر و برکت در همه امور کشور قرار گیرد، امروز هم شاهد هستیم که استانداران و فرمانداران سراسر کشور در همه حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با دقت نظر مسائل و موضوعات را دنبال می کنند و شاهد یک هماهنگی قابل ملاحظه ای در سطوح اداری آن منطقه هستیم.

وی افزود: امروز در نقطه ای قرار داریم که ۱۶۰ روز فرصت تا ۲۹ اردیبهشت ماه روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فاصله داریم؛ همانطور که این مدت سه سال و نیم خیلی زود گذشت، این ۱۶۰ روز هم خیلی زودتر خواهد گذشت و اگر از این فرصت به دقت استفاده نکنیم، بسیاری از زحمات و تلاش هایی که دولت در این ایام انجام داده نیمه کاره می ماند و کارنامه عمل ما هم پیش خداوند متعال و هم پیش مردم شریف خوب نخواهد بود.

معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: به همین دلیل از روز اول باید اولویت هایی را برای کار در حوزه فعالیت خود معین می کنید و باید به آن اولویت ها بپردازید؛ مطمئن شوید که برخی اهداف والایی که در ذهن داشته و قصد انجامش را داری تا پایان دوره انجام می دهید و به نتیجه خواهید رساند.

شریعتمداری با تأکید بر اینکه در فرصت باقیمانده باید از تکنیک مدیریت جهادی استفاده کنیم، اظهار داشت: مدیریت جهادی به عنوان  کار و تلاش خستگی ناپذیر و پرحجم مبتنی بر عقلانیت و درایت و تدبیر با نیت الهی خالص برای خدمت به مردم است که برای دسترسی به اهداف مشخص اولویت دار و در هر منطقه از کشور تعریف می شود.

وی به حدیثی از امام صادق(ع) اشاره کرد که فرموده اند؛ اگر عاملی در یک فعالیت اجتماعی گمارده شود و از بصیرت و دانش کافی برخوردار نباشد به مانند راننده ای است که در مسیر رسیدن به مقصد به درستی قرار نگرفته باشد و افزود: مهم ترین بصیرت در حوزه مدیریت جهادی این است که برای رسیدن به رضای خدا کار کرده و اخلاص عمل داشته باشیم لذا نکته بسیار مهم در این عرصه نگاه با بصیرت مبتنی بر خدمت خالصانه به مردم می باشد.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: اگر شما را به یک مسئولیتی منصوب می کنند و با یک نیت خالص بر آن صندلی نشستید و اهداف و اغراض شخصی نداشته باشید؛ خداوند خودش حجتش را در دل شما زنده می کند و قدم هایتان بسیار موثرتر خواهد بود و آنگاه خودتان از عملکردتان تعجب خواهید کرد.

شریعتمداری در ادامه اضافه کرد: در سفرهای مختلف استانی که به همراه ریاست جمهور حاضر بودیم، با حجم انبوهی از پروژه های نیمه کاره بر خورد کریم که به پایان نرسیده اند؛ این روش صحیحی نیست که پروژه ها نیمه کاره رها شود لذا ما در اولویت های خود آن دسته از فعالیت هایی که در زندگی مردم نقش و اثر بیشتری دارد و در عمر محدود چهارساله این دولت امکان انجام شدنش زیاد است، را مورد توجه قرار دادیم تا در وقت معینی به اتمام برسد.

وی اذعان داشت: بعد از انتخاب اولویت ها عزم و اراده بالایی را باید داشته باشیم؛ اینکه در پشت میزهایمان بنشینیم و ابلاغ کنیم و بنویسیم و بگذریم؛ این کارها را به جلو نمی برد؛ امروز باید عزم و اراده کافی برای انجام فعلی داشته باشیم و از نزدیک در صحنه ها حاضر بوده تا موفقیت بیشتری نصیب ما شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور عنوان کرد: یکی دیگر از اصول اساسی مدیریت پرهیز از حواشی است؛ عده ای در داخل و خارج در تلاشند تا مارا از اهداف اصلی بازدارند؛ هرکدام از شما اگر در کارهایتان با مشکلاتی همراه هستید، بدانید که تیمی همراه برای رسیدن به اهداف خود ندارید؛ مدیران منطقه ای باید همسو برای خدمت به مردم باشند.

شریعتمداری تصریح کرد: این دولت کارش را در شرایط بسیار سختی آغاز کرد؛ حتی یکی از مراجع بزرگ تقلید هم در اوایل این دولت بیان کرد که مشکلات بسیار پیچیده ای توسط دولت دهم به وجود آمده که حل آن ها توسط دولت یازدهم بسیار سخت است و تاکنون دولتی در ایران سرکار نیامده که در ابتدای فعالیت خود با چنین مشکلات سنگینی روبرو باشد؛ این حرف که از سر هوای نفس گفته نشده، بلکه از جهت دلسوزی برای ما در حل مشکلات اساسی مردم گفته شده است؛ اینکه ما بگوئیم که  همراهان خوبی نداشته ایم دیگر قابل قبول نیست وباید تمام تلاش خود را در روزهای باقی مانده انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در سایه استقرار نظام مدیریتی غیر کارآمد در کشور زیان های بسیاری دیدیم و مشکلات فرعی بسیاری پیش آمد؛ گفت: بدهی قابل ملاحضه دولت به بانک مرکزی و پیمانکاران که عددی حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بود، مگر مشکل کمی است و در آن ایام معادل کل بودجه ایران اسلامی بود؛ وقتی پیش بینی بودجه می شود با این نیت که در ۶ ماه اول سال بتوانیم کل بودجه را مصرف کرده تا دولت بعدی خودش فکر کار خود را کند، نگاهی کاملا غیر مسئولانه است.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار کرد: افزایش اتکای دولت به نفت و واردات میلیارد دلاری و کنترل تورم از طریق واردات ضررهای زیادی برای تولید داخلی به همراه داشت و تا از آن صندلی ها بلند نشده بودند، عمق فاجعه معلوم نبود.

شریعتمداری گفت: اگر بازگشت ما به فعالیت های تهدیدگر در حوزه هسته ای مشکل است؛ بازگشت آمریکا در ایجاد اتحاد علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هم بسیار مشکل تر و غیر قابل دسترسی است.

وی تأکید کرد: عدم توان ایجاد اجماع در جهان علیه جمهوری اسلامی ایران توسط دولت سلطه گر آمریکا یکی از مهم ترین دستاوردهای هسته ای است.

photo_2016-12-10_13-47-14 photo_2016-12-10_13-47-58

اجلاس فرمانداران و بخشداران استان تهران با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور، سید حسین هاشمی استاندار استان تهران، محسن علیجانی و علیرضا رحیمی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و فرمانداران و بخشداران استان تهران روز شنبه ۲۰ آذر ماه در محل تالار خدمت فرمانداری ری برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.