منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۲۸                                 ساعت:  ۱:۳۰ ب.ظ      
رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری:

۱۲۰۰ پرونده در تعزیرات حکومتی ری مختومه شد

رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری گفت: از ابتدای امسال تا کنون یک هزار و ۲۰۰ فقره پرونده در شعبه های تعزیرات ری مختومه شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، علی کمال نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در این مدت یکهزار و ۸۶ فقره پرونده وارد شعبه های تعزیرات حکومتی ری شده است که با احتساب ۱۱۴ فقره پرونده مانده از قبل مختومه شد. وی تصریح کرد: تعداد پرونده های وارده امسال شامل ۸۹۱ پرونده کالا و خدمات، ۱۱۶ پرونده در حوزه کالا و ارز و ۷۹ پرونده در بخش بهداشت و درمان است. وی عنوان کرد: هم اکنون ۳۱۱ فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات، ۱۰۵ پرونده قاچاق کالا و ارز و ۵۱ پرونده در حوزه بهداشت نیز در حال رسیدگی است. کمال نیا اضافه کرد: متخلفان ۶۷ میلیارد و ۳۴۹ میلیون ریال در بخش قاچاق کالا و ارز و ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال نیز در بخش کالا و خدمات جریمه شدند. وی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی امور مربوطه به تخلفات بخش قاچاق کالا و ارز، بهداشت، دارو و درمان و کالا و خدمات را بر عهده دارد، اظهار داشت: این نهاد قضایی با هر نوع تخلف در حوزه کاری خود بدون اغماض برخورد می کند چرا که هدف این سازمان خدمت به جامعه است.

** عدم درج قیمت بیشترین مورد تخلف صنفی در ری است رئیس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان ری در ادامه گفت: از ابتدای امسال، عدم درج قیمت با ۲۰۹ مورد، بیشترین میزان تحلفات صنفی در سطح این شهرستان است. کمال نیا با بیان اینکه بیشترین میزان تخلف مربوط به گرانفروشی پوشاک، میوه و در زمینه کم فروشی مربوط به نانوایان است، اظهار داشت: تعزیرات حکومتی برای پیشگیری از تخلفات صنفی در سطح این شهرستان اهتمام ورزیده و با هر نوع تخلف در حوزه صنفی و کالا برخورد قانونی می کند. وی افزود: هرگونه تخلف از جمله عدم درج قیمت و گرانفروشی در امور صنفی مورد توجه است و با فرد متخلف برخورد می شود تا شهروندان با اطمینان خاطر اقدام به تهیه اقلام مورد نیاز خود کنند. وی یادآور شد: امسال ۱۷۷ مورد گرانفروشی و ۱۰۰ مورد تخلف کم فروشی به تعزیرات حکومتی این شهرستان گزارش شده است. شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با برخورداری از ۵۶ اتحادیه توزیعی، تولیدی و خدماتی و جمعیتی بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.

به نقل از: ایرنا

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.