منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۲۲                                 ساعت:  ۲:۳۶ ب.ظ      
در جنوبی‌ترین منطقه شهر تهران:

۷۳ درصد بافت فرسوده منطقه ۲۰ مسکونی است / نوسازی بافت فرسوده؛ راهکار کاهش خسارات بلایای طبیعی

شهردار منطقه ۲۰ تهران گفت: از ۱۳۷ هکتار بافت فرسوده این منطقه، ۱۰۰ هکتار در محدوده مسکونی است و ۱۷ محله را درگیر کرده که تاکنون ۳۵ درصد آن نوسازی شده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید احمد صفوی با بیان این‌که نوسازی بافت فرسوده از مهم‌ترین اولویت‌های شهری و بهترین راهکار برای کاهش خسارات بلایای طبیعی است، اظهار داشت: ۱۳۷ هکتار از منطقه ۲۰، به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده که تاکنون ۲ هزار و ۹۳۶ پلاک بالغ بر ۳۵ درصد آن تخریب و نوسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ هکتار از محدوده بافت فرسوده منطقه ۲۰ با ۷ هزار و ۷۶۴ پلاک بالغ بر ۷۳ درصد، شامل بافت مسکونی است، گفت: این منطقه، ۲۰ محله دارد که ۱۷ محله آن در گیر محدوده بافت فرسوده است که نوسازی کامل آن نیازمند مشارکت مالکان است.

شهردار منطقه ۲۰ تهران فراهم‌سازی بستر همکاری مالکان بافت فرسوده و جلب مشارکت آنها را از وظایف مدیریت شهری برشمرد و افزود: ارائه بسته تشویقی جدید شامل تخفیف های ۱۰۰ درصدی صدور پروانه و هزینه انشعابات، تسهیلات بانکی، پرداخت ودیعه مسکن، تراکم و پارکینگ تشویقی، طراحی رایگان و کمک هزینه نما و فعالیت کارگروه‌های تخصصی در خصوص آگاه‌سازی شهروندان از جمله اقدامات انجام شده برای تسریع نوسازی بافت فرسوده بوده است.

صفوی با اشاره به اینکه بخشی از بافت فرسوده منطقه ۲۰ نیز در شبکه معابر واقع شده است، یادآور شد: ۱۸۰ پلاک بافت فرسوده واقع در شبکه معابر این منطقه شناسایی شده اند که طرح تملک و بازگشایی این معابر در دستور کار مدیریت شهری منطقه قرار دارد.
انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.