منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۱۷                                 ساعت:  ۸:۴۲ ق.ظ      
حجت الاسلام قرائتی:

۵۰ بار خواستگاری رفتم و هیچ‌کجا به من دختر نمی‌دادند / در کتاب‌های آموزش و پرورش چرندیات زیاد است

حجت الاسلام قرائتی گفت: در کتاب‌های آموزش پرورش چرندیات زیاد است و مطالبی وجود دارد که نه واجب است نه مستحب است نه مشکل جامعه را حل می‌کند و نه مشکل افراد را.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام محسن قرائتی /ف استاد اخلاق و کارشناس قرآنی در آیین افتتاحیه بیست و هفتمین دوره درس‌هایی از قرآن خطاب به دانش‌آموزان اظهار داشت:  پیشنهاد می‌کنم طلبه شوید، امروز کمبود طلبه داریم. لیسانسه بیکار زیاد داریم اما طلبه بیکار شاید ۱۰۰ نفر هم نباشد، شاید عده‌ای به طلبه‌ها دید خوبی نداشته باشند به عنوان مثال خود من ۵۰ بار خواستگاری رفتم و به خاطر طلبه بودنم هیچ جا به من دختر نمی‌دادند.

وی  با اشاره به سابقه ۴۰ سال برنامه درس‌های از قرآن دلیل موفقیت این برنامه را لطف خداوند، دعای پدر و رفیق باتقوا دانست و گفت: پدر من بچه‌دار نمی‌شد و در سفری که به حج داشت کنار کعبه دعا کرده صاحب فرزندی شود که مبلغ دین باشد.

 

* کارهایی که زمین مانده را انجام دهیم / آخوند اطفال نداریم به خاطر همین من آخوند و مبلغ کودکان شدم

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه باید کارهایی که زمین مانده را انجام دهیم تصریح کرد: آخوند اطفال نداریم به خاطر همین من آخوند و مبلغ کودکان شدم. بعضی کارها زمین مانده مثل زکات اما بعضی کارها مثل حج تبلیغ زیاد دارد بنابراین باید به دنبال کارهایی برویم که تبلیغ نشده است.

وی گفت: فکرهایی دارم اما پیر شدم پیشنهاد دارم افراد جلسات خانگی تشکیل بدهند ده‌ها هزار جوان در دانشگاه ها داریم که مثل صیادشیرازی هستند از این جوانان بخواهیم که این جلسات را تشکیل دهند اگر امکانات هم فراهم نیست کار کنید من زمانی که در مشهد می‌خواستم کلاس تشکیل دهم تخته سیاه نداشتم از مقوا به عنوان تخته استفاده کردم و به جای تخته پاک کن با جورابم تخته را پاک می‌کردم.

 

* برای کار تبلیغ وابسته به جناح نباشید / کسی که می‌خواهد کار فرهنگی بکند نباید سیاسی کار باشد

این استاد اخلاق بیان داشت: برای کار تبلیغ وابسته به جناح نباشید کسی که می‌خواهد کار فرهنگی بکند نباید سیاسی کار باشد نباید خط تندی داشته باشد.

وی ادامه داد: طلبه‌ها و دانشجوها درس بخوانند ولی قانع نباشند درس‌های حوزه و دانشگاه لازم است اما کافی نیست ، بنابراین باید از هر فرصتی برای علم آموزی استفاده کنند اینها توفیق پیروزی است. از دیدن فیلم‌هایی که مورد نیاز نیست و مطالعه مطالب غیر مفید دست بکشید.

 

* قرآن علم است / تدوین ۶۰ جلد کتاب از برنامه‌های درس‌هایی از قرآن

وی با بیان این‌که یکی دیگر از دلایل موفقیت من این است که از تفسیر جدا نشدم، گفت: باید باور کنیم قرآن علم است ما قرآن را کتاب مقدس می‌دانیم ولی به عنوان کتاب علمی نمی‌شناسیم. قرآن ۲ هزار و ۶۰۰ نکته حقوقی دارد ۳۰۰ آیه درباره مدیریت و بیش از ۳۰۰ آیهدرباره علوم سیاست دارد که باید در کتاب‌های درسی و آموزشی از آنها استفاده شود.

وی با تاکید بر تبلیغات چهره به چهره بیان کرد: انتقال تجربه به دیگران، تایید بزرگان و تنوع از دیگر موارد موفقیت است. درس‌های ما تنوع دارد و حدود نیم ساعت طول می‌کشد همه مطالبی که در این برنامه‌ها گفته‌ام تایپ شده و ۶۰ کتاب شده است.

 

* پیشنهاد می‌کنم طلبه شوید، امروز کمبود طلبه داریم / لیسانسه بیکار زیاد داریم اما طلبه بیکار شاید ۱۰۰ نفر هم نباشد

حجت‌الاسلام قرائتی خطاب به دانش آموزان گفت: پیشنهاد می‌کنم طلبه شوید، امروز کمبود طلبه داریم. لیسانس بیکار زیاد داریم اما طلبه بیکار شاید ۱۰۰ نفر هم نباشد، شاید عده‌ای به طلبه‌ها دید خوبی نداشته باشند به عنوان مثال خود من ۵۰ بار خواستگاری رفتم و به خاطر طلبه بودنم هیچ جا به من دختر نمی‌دادند.

وی بیان داشت: در هر امری به قصد قربت کار انجام دهید ولی برای تبلیغ قصد قربت داری یا نداری انجام بده چون با تبلیغ عده زیادی علم می‌آموزند، در کورد عبادت اگر قصد قربت داری انجام بده و اگر قصد قربت نیست انجام نده و در مسئله قضاوت حتی اگر قصد قربت هم هست انجام نده چرا که کار قضاوت بسیار سخت است.

قرائتی در پایان ضمن انتقاد از مطالب غیرمفید در کتاب‌های درسی اظهار کرد: در کتاب‌های آموزش پرورش چرندیات زیاد است و مطالبی وجود دارد که نه واجب است نه مستحب است نه مشکل جامعه را حل می‌کند و نه مشکل فرد را. به همین دلیل است که فارغ التحصیلان هیچ مهارتی ندارند و به دلیل بی‌مهارتی شغل پیدا نمی‌کنند، ازدواجشان به تاخیر می‌افتد و … بنابراین باید در تغییر مطالب درسی انقلاب شود.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.