منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۱                                 ساعت:  ۳:۱۴ ب.ظ      

۲ سارق کاربران دیوار و شیپور دستگیر شدند

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲سارق که اقدام به فریب فروشندگان اموال در سایت‌های شیپور و دیوار کرده و اقدام به سرقت از ده‌ها نفر از آنان کرده بودند، خبرداد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲سارق که اقدام به فریب فروشندگان اموال در سایت‌های شیپور و دیوار کرده و اقدام به سرقت از ده‌ها نفر از آنان کرده بودند، خبرداد.

در ۱۷شهریورماه امسال ماموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض حین گشت‌زنی در محدوده خیابان اشرفی‌اصفهانی به سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شده و در بررسی ارکان موتورسیکلت اطلاع پیدا کردند که موتورسیکلت دارای سابقه سرقت است.

با انتقال متهم دستگیر شده به نام ابوالفضل ۳۳ساله به پایگاه دوم پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این متهم با ۲نفر از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای در زمینه کلاهبرداری به نام‌های «مجتبی. ص» ۲۸ساله و «جواد. ن» ۲۷ساله در ارتباط نزدیک است، بنابراین تحقیقات در این خصوص در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که ابوالفضل از طریق زن جوانی به نام خاطره با مجتبی و جواد آشنا شده است.

ابوالفضل در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از طریق خاطره که چند ماه پیش با او آشنا شده بودم، با ۲نفر به نام‌های «مجتبی. ص» و «جواد. ن» ارتباط پیدا کردم؛ پس از مدت کوتاهی فهمیدم که مجتبی و جواد در زمینه کلاهبرداری فعالیت دارند و شگرد کارشان نیز به این شیوه است که از طریق سایت‌های دیوار و شیپور اقدام به شناسایی افراد و کلاهبرداری از آنها می‌کنند.

با شناسایی مجتبی و جواد به عنوان ۲مجرم حرفه‌ای در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری، پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری تشکیل شد و به دستور دادیار شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، پرونده در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مدعی واریز پول با اینترنت بانک می‌شدیم کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات پلیسی، در اولین مرحله موفق به شناسایی مخفیگاه «مجتبی.ص» در محدوده بزرگراه اشرفی‌اصفهانی و دستگیری وی در ۲۱ آبان شدند. مجتبی ضمن اعتراف صریح به ده‌ها فقره کلاهبرداری به شیوه واریز پول از طریق اینترنت بانک، به کارآگاهان گفت: به‌عنوان خریدار با افرادی که قصد فروش اموال خود از طریق سایت‌های دیوار و شیپور را داشتند، تماس می‌گرفتیم؛ پس از توافق بر سر قیمت، به در منزل یا محل کار فروشنده می‌رفتیم و در نهایت با گرفتن شماره کارت عابر بانک و در مقابل چشم خود افراد مدعی می‌شدیم که پول از طریق اینترنت بانک به حساب آنها واریز شده در حالی که هیچ‌گونه پولی به حساب‌شان واریز نمی‌شد اما قبل از آنکه آنها متوجه اصل ماجرا شوند، ما اموال خریداری شده را با خود برداشته و به سرعت از محل دور می‌شدیم. در ادامه، «جواد.ن» نیز در جنت‌آباد شناسایی و اول آذرماه دستگیر شد.

جلب اعتماد افراد با انجام عملیات روانی بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمان با استفاده از انواع خودروهای مدل بالای کرایه‌ای به افراد شناسایی شده از طریق سایت‌های بازرگانی مراجعه، با انجام عملیات روانی اعتماد افراد را جلب و در نهایت کلاهبرداری از افراد را انجام داده‌اند؛ در این خصوص تعدادی از شکات و مالباختگان شناسایی و به اداره چهاردهم پلیس آگاهی دعوت شدند و پس از مواجه حضوری به صراحت متهمان را مورد شناسایی قرار دادند.

ذاکر استقامتی با اعلام خبر انتشار بدون پوشش تصویر متهمان گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمان به ده‌ها فقره کلاهبرداری به شیوه و شگرد فوق، شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر آنان از سوی دادیار پرونده صادر شده است بنابراین از همه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهمان شدند دعوت می‌شود تا برای ادامه پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

تابناک

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.