منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۵/۱۷                                 ساعت:  ۴:۵۰ ب.ظ      
استاندار تهران در نشست صمیمی با خبرنگاران مطرح کرد:

۱۰تصفیه خانه در استان تهران احداث شده/۹۰درصد زمینهای کشاورزی با آب تصفیه آبیاری می شود

استاندار تهران گفت: ۴۱ تصفیه خانه در کشور و ۱۰تصفیه خانه در استان تهران احداث شده و مشکل آبیاری زمینهای کشاورزی با آب‌های آلوده برطرف شده است.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، سید حسین هاشمی استاندار تهران در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خبرنگاران آئینه تمام نمای مسائل جامعه و پل حاکمیتی بین مردم و مسئولان هستند.

وی با بیان اینکه خبرنگاری از نظر شغلی کار سختی است، افزود: رسانه‌ها از لحاظ اصلاح، نقد و راهنما و با درک زمان و نوع نگارش رویداد‌ها را به موقع انعکاس می‌دهند.

هاشمی با ارائه گزارشی کوتاه از اقدامات استانداری تهران در دولت یازدهم، گفت: در آغاز کار دولت یازدهم اطراف تهران هویت نداشت و شهرستان‌ها شناخته شده نبودند. جمعیت تعدادی از شهرستانهای ما از برخی استان‌ها بیشتر است ولی به لحاظ امکانات بسیار محروم هستند. وی با بیان اینکه ملارد با بیش از ۴۵۰ هزار نفر جمعیت یک تخت بیمارستانی نداشت، گفت: امروز مراکز درمانی و بیمارستانی در همه شهرستان‌ها تکمیل شده و یا در حال ساخت است که تا پایان سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار تهران ادامه داد: تعامل، همکاری و اعتماد را شعار خود قرار دادیم و مشکلات زیادی را در حوزه آب شرب، هوا، محیط زیست و… در استان تهران برطرف کردیم و بخشی از مسائل را نیز به دولت و قوه قضائیه منتقل کردیم.

هاشمی با اشاره به مشکلات کمی و کیفی آب شرب شهرستان‌ها تصریح کرد: در شرق استان ۵۰ میلیون مترمکعب کسری آب داشتیم و کیفیت آب نیز در جنوب استان نگران کننده بود. با پیگیری‌های مکرری که انجام دادیم، امروز مشکلی در خصوص آب شرب استان تهران نداریم.

وی با بیان اینکه مردم با مدیرت مصرف آب ۱. ۷درصد صرفه جویی کرده‌اند، گفت: ۴۱ مرکز تصفیه خانه در کشور احداث شده است که از این تعداد ۱۰تصفیه خانه در استان تهران قرار دارد و آبیاری صیفی جات با آب تصفیه شده صورت می‌گیرد.

استاندار تهران با اشاره به فعال شدن کمیسیون تهران در دولت یازدهم ادامه داد: اجرای بنزین یورو ۴ و اعطای مجوز نشست تشکل‌ها و احزاب و تامین امنیت کامل استان از دیگر اقدامات استانداری در چهار سال گذشته است.

هاشمی اطلاع رسانی از سوی رسانه‌ها را مهم دانست و گفت: بنده معتقد به انعکاس اخبار ندارم چرا که ما برحسب وظیفه و برای رضای خدا و مردم کار انجام می‌دهیم ولی انعکاس اقدامات دولت برای آگاهی سازی مردم لازم است.

وی به احداث شهرک‌های صنعتی جدید اشاره کرد و افزود: تعدادی از بخش‌های صنفی و صنعتی بیش از ۲۰ سال کار کرده‌اند که لازم است بازسازی شوند.

استاندار تهران با اشاره به کمربندی سوم استان ابراز کرد: کمربندی سوم استان که مسیر خودروهای تجاری است از آبیک شروع شده و از جنوب رباط کریم می‌گذرد، توسط قرارگاه خاتم الانبیا در حال ساخت است و پیشرفت خوبی دارد که در کاهش آلودگی هوا و ترافیک این منطقه اثرگذار است.

هاشمی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۶ پرونده مسکن مهر بسته می‌شود، گفت: فقط در پردیس مشکلات مسکن مهر وجود دارد که در بخش حقوقی و شکایات است و ان شالله تا پایان امسال پرونده مسکن مهر به طور کامل تعیین تکلیف می‌شود.

وی در خصوص ساماندهی وضعیت معتادان متجاهر و وضعیت متکدیان تهران گفت: متاسفانه در زمینه ساماندهی متکدیان با خلا قانونی مواجه هستیم و بخشی از متکدیان به عنوان دستفروش در انظار وارد می‌شوند و از نظر قانونی امکان جمع آوری وجود ندارد. در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر نیز بخشی از آن‌ها دارای بیماری‌های خاص هستند و امکان نگهداری آن‌ها در کمپ‌ها و مراکز ماده ۱۶ وجود ندارد و برای درمان و ساماندهی آن‌ها نیاز به همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی داریم.

استاندار تهران در خصوص خطوط ۷ و ۸ متروی تهران اظهار داشت: در مورد خط ۷مترو اعلام کردیم که مشکلاتی وجود دارد و قبل از بهره برداری باید برطرف شود. خط ۸ مترو نیز دیروز افتتاح شد ولی هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.

در پایان این نشست از سایت اطلاع رسانی استانداری تهران که به همت دفتر فناوری اطلاعات و روابط عمومی استانداری تهران به روز رسانی و راه اندازی شده است، رونمایی شد. سایت جدید استانداری تهران دارای قابلیت‌هایی مانند دسترسی به سایت فرمانداری‌ها است و از لحاظ ایمنی نیز ایمن سازی و رمزنگاری آن به شکل قوی انجام گرفته است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.