منتشر شده در :  ۱۳۹۳/۰۶/۱۱                                 ساعت:  ۱۲:۰۷ ب.ظ      
مدیر جهاد کشاورزی پیشوا:

یک هشتم گلخانه های کشور در پیشوا است

مدیر جهاد کشاورزی پیشوا این شهرستان را قطب گلخانه ای استان و کشور دانست و افزود: در سطح کشور نزدیک به هشت هزار هکتار سطح گلخانه ای داریم که معادل یک هشتم آن یعنی هزار هکتار در شهرستان پیشوا است.

چاپ خبر
به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ ناصر فراهانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در مراسم افتتاحیه اردوهای جهادی سه روز متخصصین بسیج کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان پیشوا گفت: در خصوص مزیت و امتیاز کشاورزی و زمین‌های شهرستان پیشوا همین بس که این شهرستان جزو مُلک ری است و همین اراضی مرغوب مورد طمع دشمنان اسلام قرار گرفت و باعث شد امام حسین (علیه‌السلام) را به شهادت رساندند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا با بیان این که کشاورزی ریشه در اعتقاد و مذهب ما دارد تصریح کرد: اولین چیزی که کشاورزان و دامداران به آن توجه دارند بحث اعتقادی و مذهبی است ولی بُعد اقتصادی آن نیز مورد توجه است و از کشاورزی و دامداری هدفی را دنبال می‌کنند و ضمن این که به کشور خود خدمت می‌کنند، درآمدی را هم کسب کنند.

وی افزود: چیزی که ما امروز در جهاد کشاورزی هدف گذاری و برنامه ریزی می‌کنیم همان چیزی است که مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود در خصوص اقتصاد مقاومتی بیان کردند.

Farahanii (1)

فراهانی با تاکید بر این که بهره‌وری در مصرف آب و تبدیل واحدهای سنتی به صنعتی دو هدفی است که جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا ترویج و تبلیغ می‌کند، افزود: برای تحقق این دو هدف از مهندسین بسیجی طلب استمداد داریم و ما آمادگی داریم تحت هر شرایطی با این عزیزان همکاری کنیم تا بتوانیم این دو هدف را محقق کنیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا با بیان این که در شهرستان پیشوا سالیانه شاهد نزدیک به ۱/۵ تا ۲ متر اُفت آب زیر زمینی هستیم اظهار داشت: به دلیل پایین بودن میزان بارش‌ها، مصرف بی رویه آب، برداشت‌های بی رویه از سفره‌های آب زیر زمینی، چاه‌های غیرمجاز و همچنین مصرف غیر بهینه آب در بخش کشاورزی، هر روز با افت آب‌های زیرزمین مواجه هستیم.

وی افزود: اگر فکر اساسی راجع به این قضیه نشود و کشاورزان به سمت استفاده از روش‌های نوین آبیاری روی نیاورند، در آینده نه چندان دور با مشکل بزرگی مواجه هستیم.

این مسئول با بیان این که شهرستان پیشوا یکی از قطب‌های مهم کشاورزی در استان تهران است اظهار داشت: در حال حاضر از حدود ۱۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی در سطح شهرستان پیشوا، ۱۲ هکتار آن کشت می‌شود و چیزی بالغ بر ۶ تا ۶۵۰۰ هکتار آن غلات کشت می‌شود.

Farahanii (2)

فراهانی شهرستان پیشوا را قطب گلخانه ای استان و کشور دانست و افزود: در سطح کشور نزدیک به هشت هزار هکتار سطح گلخانه ای داریم که معادل یک هشتم آن یعنی هزار هکتار در شهرستان پیشوا است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پیشوا در ادامه سخنان خود با بیان این که مبارزه با علف هرز در محصولات زراعی و گندم و جو تا ۲۵ درصد موجب افزایش تولید می‌شود؛ بذر خوب، به موقع آب دادن، سم‌پاشی به موقع، به موقع کود دادن و مبارزه با علف هرز را از مواردی دانست که موجب افزایش محصولات کشاورزی و غلات می‌شود.

انتهای پیام/م

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.