منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱                                 ساعت:  ۱:۰۵ ب.ظ      
روز اول مهر؛

یک میلیون دانش آموز در شهرستانهای استان تهران پشت میز درس قرار گرفتند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه امسال برنامه های مهمی در دستور کار داریم، گفت: شهرستانهای استان تهران امروز یک میلیون دانش آموز را در پشت میزهای درس هدایت می کند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مراسم آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ مدارس شهرستان ری با حضور مسعود شکوهی مدیر کل امور تربیتی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش، عبدالرضا فولادوند مدیر کل مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، سیداحمد صفوی شهردار منطقه۲۰ و جمعی از دانش آموزان، مربیان و اولیای مدارس در مدرسه استثنایی دخترانه الهام که شامل دو آموزشگاه نابینایان و ناشنوایان است، برگزار شد.

فولادوند در این مراسم ضمن تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت یاد شهدا گفت: بازگشایی مدارس با دو واقعه هفته دفاع مقدس و ماه محرم تقارن پیدا کرده است که باید از این فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

وی افزود: حادثه عاشورا به ما می گوید که در برابر ظلم و ظالم نباید سکوت کنیم و با ادامه دادن راه شهدای کربلا پیرو واقعی اباعبدالله(ع) باشیم نه اینکه فقط شعار بدهیم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به ایثار و فداکاری رزمندگان دفاع مقدس تصریح کرد: هفته دفاع مقدس ما را به یاد شهدایی می اندازد که از خانواده و همه هستی خود گذشتند، در دفاع از میهن ایثار کردند و درس بزرگی و آزادگی را به جهان آموختند.  فولادوند بیان کرد: آموزش و پرورش مفتخر است که تعلیم و تربیت حدود ۱۴میلیون دانش آموز را برعهده دارد و شهرستانهای استان تهران امروز یک میلیون دانش آموز را در پشت میزهای درس راهنمایی می کند.

وی با بیان اینکه با ۵۰هزار همکار فرهنگی به دنبال اجرای برنامه های آموزشی دولت هستیم، افزود: فاصله گرفتن از محفوظات محور و آموزش مهارت های زندگی ازعمده ترین مباحثی است که در برنامه کاری دولت تدبیر و امید قرار دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: سندهای بالادستی به ما اجازه می دهد که در راستای آموزش و پرورش دانش آموزان امسال گامهای مهمتری برداریم.

فولادوند با اشاره به آماده سازی فضای مدارس گفت: در راستای آماده کردن مدارس شهرستانهای استان تهران حدودا ۵هزار همکار فرهنگی مستقیما درگیر بودند و از ابتدای سال ۹۶ در کارگروههای متعدد ساماندهی نیروی انسانی، تعمیر و تجهیز و سایر کارگروهها تلاش کردند که امروز با شور و نشاط حسینی ماه مهر را گرامی بدارند و سال جدید را آغاز کنند.

وی ابراز کرد: سرمایه های کشور در قالب نیروی انسانی در اختیار آموزش و پرورش هستند و لذا این سازمان باید تلاش کند نیروهای کارآمد و فعال را برای اداره جامعه در آینده تربیت کند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.