منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۶/۱۳                                 ساعت:  ۱۰:۱۸ ق.ظ      
اختصاصی «آفتاب ری»/

کیفیت مدال وشوو در جاکارتا از تمام ورزش‌ها بالاتر بود

سرمربی تیم ملی ووشو ایران با بیان بالا بودن سطح مسابقات گفت: ورزش وشوو در جاکارتا در بین تمامی رشته‌ها بعد از کشتی با دو مدال طلا، چهارنقره و تعدادی برنز بیشترین مدال را به خود اختصاص داد و نشان از تلاش در این رشته ورزشی است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو ایران  و مربی کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار  آفتاب ری در خصوص مسابقات جاکارتا اظهار کرد: مسابقات جاکارتا یکی از مسابقات بسیار بزرگ و مهم است و می‌توان گفت المپیکی در سطح  قاره آسیا می‌باشد. این مسابقات سطح هر کشور در قاره آسیا را  مشخص  و  به دلیل اینکه از تمام رشته‌های ورزشی به این رقابت‌ها اعزام می‌شوند جایگاه هر رشته ورزشی را در داخل مشخص می‌کند.

اوجاقی گفت:  ورزش وشوو  در جاکارتا در بین تمامی رشته‌ها بعد از کشتی با دو مدال طلا، چهارنقره و تعدادی برنز بیشترین مدال را به خود اختصاص داد و نشان از تلاش در این رشته ورزشی است.

سرمربی تیم ملی ووشو ، کشور چین، ویتنام و هند را رقبای قدرتمند در این دوره از مسابقات برشمرد و افزود: از ۱۰ تیم برتر جهان در وشوو ۹ کشور آن در آسیا هستند به همین دلیل کار ما بسیار سخت بود و جا دارد از بچه‌های تیم ملی تشکر کنم.

*وضعیت وشوو تهران

وی در بخش دیگر از صحبت‌های خود به وضعیت ورزشی وشوو در تهران پرداخت و بیان کرد: یک زمانی تهران در این رشته ورزشی در سطح کشور در رتبه اول بود اما چند سالی است که حتی جایگاهی در بین ۱۰تیم اول کشور هم ندارد.

اجاقی برگزاری مسابقات در سطح تهران و همچنین جام‌های متعدد را سبب برگشت دوباره تهران به جایگاه اصلی خود در بین استان‌های کشور عنوان کرد.

سرمربی تیم ملی ووشو آموزش مربیان را عامل پیشرفت وشوو در کشور برشمرد و تاکید کرد: با توجهی که به آموزش مربیان می‌شود قطعا پیشرفت وجود دارد. در ووشو می‌توان  از بین جوانان استعدادهای را پیدا کرد که توانای قهرمانی در جهان را دارند.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.