منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۰۶                                 ساعت:  ۷:۰۰ ب.ظ      
بخشدار کهریزک:

کهریزک دیگر تحمل معضلات تهران را ندارد

بخشدار کهریزک گفت: مرکز دفن زباله های تهران، آلودگی های زیست محیطی، آرامستان بهشت زهرا، بوی نامطبوع و شیرابه زباله ها و سرریز سایر مشکلات تهران به جنوب شهر، مشکلات زیادی را برای کهریزک به وجود آورده است که نیازمند توجه مدیریت شهری تهران است.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، حسین توکلی بخشدار کهریزک در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در شهرستان ری تعامل خوبی بین خبرنگاران و مجموعه حاکمیتی وجود دارد و در برنامه های مختلف مانند انتخابات رسانه ها دلسوزانه با مسئولان همراهی و همکاری داشتند.

وی بیان کرد: بخش کهریزک یکی از بزرگترین بخش های استان تهران است که ۲شهر بزرگ و ۱۶روستا دارد.

توکلی با بیان اینکه کهریزک حیات خلوت تهران است، افزود: بزرگترین آرامستان کشور و مرکز زباله تهران در کهریزک قرار دارد، فاضلاب ها و آب های روان از تهران به این منطقه سرریز می شود، صنایع آلاینده اراضی کشاورزی را تحت الشعاع قرار داده است، بوی نامطبوع پلاستیک آسایش ساکنان را سلب کرده است.

وی ادامه داد: بخش کهریزک معضلات زیادی دارد که لازم است شهرداری تهران با نگاه ویژه ای به این منطقه توجه کند و نمایندگان شورای شهر در شهرستان ری نیز مطالبه برحق مردم کهریزک را پیگیری کنند.

بخشدار کهریزک با بیان اینکه مراکزی مانند سرای احسان خوب هستند، ادامه داد: مراکز زیادی در کهریزک احداث شده است ولی دیگر بیش از این گنجایش ندارد. مردم کهریزک برای تردد در شهر مدام باید با ماشین های زباله روبرو شوند.

توکلی در خصوص بودجه پالایشگاه نفت اظهار داشت: در گذشته بودجه های درآمد پالایشگاه در تهران هزینه می شد و بعد از پیگیری های فرماندار ری درصدی از این درآمد در شهرستان ری هزینه می شود.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر اقدامات زیادی در شهرها و روستاهای بخش کهریزک انجام گرفته است، تصریح کرد: خدمات عمرانی و آبادانی در روستاها موجب کاهش مهاجرت از روستاها به شهرها شده است که اگر توسعه شهری و روستایی در بخش کهریزک باهم توسعه پیدا کند می تواند موجب افزایش تولید ملی در بحث تولیدات ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.

توکلی تصریح کرد: سرانه درآمدی هر فرد در کهریزک ۵۰۰هزار تومان است ولی سرانه در تهران ۲میلیون تومان است در حالی که مردم کهریزک بسیاری از معضلات تهران را تحمل می کنند و لازم است در برنامه ششم توسعه به این نکته توجه شود.

بخشدار کهریزک درخصوص آب شرب باقرشهر گفت: بحث خط انتقال آب باقرشهر از سالهای خیلی گذشته توسط مسئولان وعده داده شده بود ولی عملی نمی شد که این پروژه زیرساختی با همراهی فرمانداری ری و مدیریت شهری به نتیجه رسید.

وی درخصوص پروژه هایی که در هفته دولت به بهره برداری می رسند، گفت: خط انتقال آب شرب باقرشهر، زمین چمن ده‌خیر، سوله ورزشی قلعه سنگی کهریزک، آموزشگاه بانو صرامی روستای دهنو، مدرسه جدیدالاحداث تورقوزآباد، ساختمان دهیاری و شورای اسلامی روستای قلعه نوچمن، پارک صادق آباد کهریزک و تعریض جاده قمصر تعدادی از پروژه هایی هستند که تا آخر هفته دولت به بهره برداری می رسند.

نمتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.