منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۱۸                                 ساعت:  ۲:۳۵ ب.ظ      
حجت الاسلام صدیقی :

کسانی که از آمریکا می ترسند غدیر را باور ندارند

امام جمعه موقت تهران گفت: مسئولان ما باید حکومتداری امام علی(ع) را در جامعه پیاده کنند و دغدغه مستمندان و مستضعفان را داشته باشند نه اینکه فقط به فکر یک جریان خاص باشند.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مراسم جشن عید غدیر که در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: عید غدیر بزرگترین و با فضیلت ترین عید برای ما است.

وی افزود: عید غدیر ارائه انسان کامل، قائمه ارزشها، مدل حکومت، سبک زندگی، روش حرکت و راه درست است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه غدیر مجموعه ابعاد انسانی را در گنجینه ارزشها ارائه می دهد، گفت: واقعه غدیر هم سیاست و هم عبادت است و دربرگیرنده اخلاق، عرفان، عشق، مودت و محبت است که دشمنان را مایوس می کند.

صدیقی با بیان اینکه امر ولایت بعد رهبری مسلمانان را شامل می شود، اشاره کرد: خداوند در حجه الوداع به پیامبر(ص) فرمود؛ اگر مسئله رهبری بعد از تو با بیان خودت به مسلمانان اعلام نشود، نماز، جهاد، روزه، حج و تمام اعتقاداتت بیهوده خواهد بود.

وی ادامه داد: واقعه غدیر دستورالعمل زندگی انسانها و بشر را در مسیر خدا قرار دادن است. مقابله با جنایت، قتل، استکبار، ظلم، ستم، نفاق، تزویر و همه پلیدی ها است.

دبیر بنیاد بین المللی غدیر تصریح کرد: اگر تضمینی برای دین وجود نداشته باشد و دستور سیاسی، مدیریت و پایگاه معصومیت نباشد، به سرنوشت ادیان دیگر مبتلا می شود.

صدیقی بیانات مقام معظم رهبری را که فرموده اند؛ غدیر سیاست و دخالت دادن مردم در امر حکومت است، بیانات پر ارج و سازنده ای دانست و افزود: موضوع غدیر بعد سیاسی دارد و حکومت جامعه را آباد می کند.

وی با تاکید بر اینکه امر حکومت خیلی مهم است، گفت: امر حکومت را به بازی نگیرید. حکومت سرنوشت بشر است که می تواند جامعه را آباد کند یا به فساد بکشاند. حکومت را به دست بی دین ها و کم عقل ها ندهید.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه امروز غدیر در کشور ما احیا شده است: ابراز کرد: حضرت امام خمینی(ره) پرچم ولایت را گرفته و به دست زعیم دانا حضرت امام خامنه ای سپرده است تا به دست صاحب اصلی برسد. امروز در سایه غدیر کشور ما استقلال دارد. قبل از انقلاب آمریکا به ما مسلط بود، به ارتش ما فرمان می داد و در همه امور ما دخالت می کرد.

صدیقی ادامه داد: امروز عزت، استقلال و مدیریت دینی پیدا کرده ایم، از آمریکا نترسید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، کسانی که از آمریکا می ترسند کسانی هستند که واقعه غدیر را باور نکرده اند.

وی با اشاره به حکومتداری امام علی(ع) اظهار داشت: امیرالمومنین(ع) به همه مردم خدمت می کرد، اما این خدمت به خاطر رأی گرفتن نبود. مسئولین ما نیز اینگونه خدمت می کنند؟ یا فقط به هنگام رأی گرفتن به دنبال افتتاح پروژه هستند؟

دبیر بنیاد بین المللی غدیر با تاکید بر اینکه در حکومت اسلامی زندگی مسئولان باید رنگ علوی داشته باشد، گفت: حضرت علی(ع) شبانه به فقرا سر می زد و به درد مستضعفان می رسید. مسئولان ما نیز دغدغه مستمندان و ضعیفان را دارند؟ یا فقط به فکر یک جریان هستند؟

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: نماز عید غدیر نمازی مستحبی است که علما و مراجع در مورد آن بسیار سفارش کرده اند زیرا غضیلت بسیاری دارد و بهتر است به جماعت خوانده شود.

نماز عید سعید غدیر خم به امامت حجت الاسلام صدیقی و با حضور پرشور عاشقان امامت و ولایت در مصلی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) اقامه شد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.