منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۲۰                                 ساعت:  ۱:۰۵ ب.ظ      
دبیر ستاد هفته کتاب و کتابخوانی:

کتاب نقش تعیین کننده‌ای در هویت‌بخشی به خانواده و جامعه دارد

دبیر ستاد هفته کتاب و کتابخوانی گفت: نقش خانواده ها در ترویج کتابخوانی بسیار تاثیرگذار است و با توسعه این فرهنگ، جامعه از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مصون می‌ماند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مسئولین و کارکنان نهاد کتابخانه های کشور صبح امروز با آرمان های امام خمینی(ره) تجدید میثاق کردند.

جمعی از مسئولین، کارکنان و مدیران نهاد کتابخانه های کشور با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با اهدای تاج گل و قرائت زیارت نامه یاد و خاطره امام خمینی(ره) را گرامی داشتند.

مجید جلیسه دبیر ستاد هفته کتاب و کتابخوانی طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: امیدوارم طول این هفته، ایام پر تلاش و تاثیرگذار برای اهالی کتاب و کتابخانه های عمومی باشد.

وی با بیان اینکه خانواده مبنای جامعه است، افزود: نقش نهاد خانواده در سطح اجتماع بسیار تاثیرگذار است و اگر نهاد خانواده متزلزل شود، تمام جامعه دچار آسیب می شود.

جلیسه تصریح کرد: همه ما که اهل کتاب هستیم و در طول روز با کتاب مأنوس شده ایم به خوبی می دانیم که کتاب چقدر می تواند نقش تعیین کننده ای در هویت بخشی به خانواده داشته باشد اما متاسفانه خانواده‌ها به کتابخوانی به طور شایسته اهمیت نداده اند و به همین دلیل ترویج کتابخوانی در کشور موفق نبوده است.

وی “آینده روشن و خانواده کتابخوان” را شعار هفته کتاب سال ۹۶ عنوان کرد و گفت: همه مسئولان باید در طول سال و به ویژه در این هفته کتابخوانی را ترویج دهند و برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی تلاش کنند.

محمد الهیاری معاون امور کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ای نهاد کتابخانه‌های کشور نیز در این مراسم با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی ترویج فضیلت ها بود، گفت: کتابخوانی یک فضیلت است و این فضیلت باید توسعه پیدا کند و همه ما برای ترویج کتابخوانیی تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همیشه بر ترویج کتابخوانی تاکید دارند، افزود: امیدوارم امسال تجدید مطلبی در موضوع کتاب اتفاق بیفتد.

الهیاری بیان کرد: روز کتاب و کتابخوانی فرصتی است برای کتابداران تا با حضور در حرم امام راحل تجدید قوا بکنند و سال پرکار و پر تلاشی در عرصه کتاب رقم بزنند.

گفتنی است: از ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.