منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۲۶                                 ساعت:  ۱۰:۴۷ ق.ظ      
در جریان بازدید عضوشورای اسلامی از منطقه 20 مطرح شد:

پیشرفت ۶۰ درصدی ساماندهی خیابان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

شهردار منطقه ۲۰ در بازدید عضو شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های شاخص منطقه ۲۰ از پیشرفت ۶۰درصدی عملیات اجرایی طرح جداره سازی خیابان حرم حضرت عبدالعظیم (ع) خبر داد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید احمد صفوی در جریان بازدید حسن خلیل آبادى عضو شوراى اسلامى شهر تهران ، رى و تجریش گفت: به منظور بهسازی سیما و منظر شهری، طرح جداره سازی نماهای شرقی و غربی خیابان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) با محوریت نمایش هویت تاریخی و مذهبی ، تا کنون قریب به ۶۰ درصد پیشرفت داشته و حدود ۴۵ میلیارد ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.

صفوی با اشاره به اینکه طول و عرض این مسیر به ترتیب ۳۵۰ و ۲۳ متر است، افزود: تا کنون هزار و ۲۵۰ متر طول نماسازی در نماهای شرقی و غربی خیابان حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اجرا شده که از این حجم ۷۳۸ متر طول تا ارتفاع ۴ متری و ۵۱۲ متر تا ارتفاع ۹ متری عملیات جداره سازی همراه با مقرنس کاری ، مشبک کاری و کاشی کاری انجام شده است.

وی افزود: ۴۳ بلوک ساختمانی و ۷۸۹ کاربر تجاری در این محور فعالیت می کنند که از این تعداد جداره سازی ۱۸۷ واحد به طور کامل انجام شده و ۲۳۱ بلوک باقیمانده در حال انجام است.

صفوی اظهار داشت : عملیات اجرایی بهسازی و ساماندهی نما و منظر پیاده راه خیابان حرم با نصب داربست و پیرایش الحاقات شامل حذف زوائد فیزیکی نظیر تابلوها، کرکره های فرسوده و سایبانها ، کولرهای آبی و گازی و ساماندهی تاسیسات شهری در قالب کابلها و جعبه های برق و مخابرات و علمک گاز از اواسط فروردین ماه سال جاری در شش بلوک کارگاهی آغاز شده است.

شهردار این منطقه با بیان اینکه بر اساس این طرح، سیما و منظر عمومی نماهای جانبی خیابان حرم با محوریت حفظ هویت ایرانی و اسلامی و نمایش هویت تاریخی این منطقه بهسازی می شود تصریح کرد: در سال ۱۳۹۵ عملیات اجرایی این پروژه در قالب جداره سازی و ساماندهی نما و منظر پیاده راه خیابان حرم حضرت عبدالعظیم (ع)در ابعاد ۱۲۲۵ مترمربع در هر ضلع با برآورد تقریبی ۹۰ میلیارد ریال آغاز شد و پیش بینی می شود تا پایان آذر ماه سال جاری تکمیل شود.

شهردار منطقه ۲۰ با بیان اینکه بیشترین حضور و تردد زائران از خیابان حرم انجام می شود، یادآور شد: میانگین تردد زائران از این خیابان در ایام عادی سال، سیصد هزار نفر در ماه است که در مناسبت های مختلف سال نظیرایام نوروز، اعیاد مذهبی، راهپیمایی ها و مراسم مذهبی این میزان افزایش چشمگیری دارد.

بازدید حسن خلیل آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با همراهی شهردار و مدیران ارشد شهرداری منطقه ۲۰ از پروژه های ساماندهی خیابان حرم، مرمت کاروانسرای شاه عباسی، ساماندهی فضای پیرامونی حرم حضرت عبدالعظیم(ع) انجام شد وعضو شورای اسلامی در جریان روند پروژه های شاخص منطقه ۲۰ قرار گرفت.


انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.