منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۱۹                                 ساعت:  ۲:۵۸ ب.ظ      
قاضی عسگر در سالروز وفات حضرت عبدالعظیم(ع):

پیدایش داعش، نتیجه جعل احادیث است

قاضی عسگر در مراسم بزرگداشت حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: دشمنان، احادیث را تحریف کرده و در شأن و مدح معاویه نقل می‌کنند و داعش نیز با استناد به این احادیث جعلی دست به اقدامات شوم می زند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسگر نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در مراسم بزرگداشت سالروز وفات حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام که با حضور باشکوه مردم مومن و ولایتمدار ری، زائران بارگاه آن حضرت و مسئولان کشوری و لشکری در مصلی بزرگ این آستان برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین هدف از خلقت انسان، عبادت خداوند است و  انبیاء الهی، قرآن و اهل بیت علیهم‌السلام چراغ راه زندگی بشر هستند.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ کوچک‌ترین خلل و تحریفی در قرآن صورت نگرفته است، تاکید کرد: با تمسک به قرآن و سنت می توانیم از مسیرهای زندگی به صورت صحیح عبور کنیم و منحرف نخواهیم نشد. بنابراین باید در زندگی خود از سیره اهل بیت پیامبر علیهم‌السلام الگو بگیریم.

قاضی عسگر درخصوص نشر حدیث‌های جعلی گفت: مفتی‌ها نشریه‌ای جعلی منتشر می کنند و آن را بین گروهک تکفیری داعش توزیع می کنند و در واقع تروریست های داعش به این احادیث جعلی استناد می‌کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه دشمنان با تحریف و جعل احادیث، آنها را در شأن و مدح معاویه نقل می‌کنند و امروز داعش نتیجه همان جعل احادیث است.

وی با بیان این‌که نمی توان به صحت همه احادیث اطمینان کرد،  ادامه داد:  دارالحدیث ری توسط آیت‌الله‌ ری‌شهری دایر شده که محدثان بزرگی احادیث و منابع آن‌ها را بررسی کرده‌اند. این کار شایسته‌ای است که در خصوص گردآوری احادیث معتبر انجام گرفته است.

قاضی عسگر بیان کرد: حضرت عبدالعظیم(ع) محدث والا مقامی بودند که در علم حدیث کم نظیر بود که همیشه در مورد علم و عقاید خود از امام معصوم سوال می‌کرد تا نسبت به اعتقادات خود اطمینان داشته باشد.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت با تاکید بر بانکداری بدون ربا، گفت: برای پیاده کردن بانکداری اسلامی و بدون ربا باید اسناد صحیح در اختیار نداشته باشیم، در غیر این صورت نمی توانیم جلوی عاملان این کار را بگیریم.

وی با اشاره به مشکلات جامعه، اظهار داشت: برخی افراد سلیقه ای و به نفع خودشان صحبت می کنند که باعث گمراهی مردم می‌شود در حالی که همه باید در مسیر واحد و در راستای دین خدا حرکت کنیم.

قاضی عسگر به جوانان توصیه کرد: مراقب فریب دشمن باشید. دشمنان از هر فرصتی برای وهم دین و گمراهی جوانان استفاده می‌کنند. با مراجعه به احادیث معتبر زیبایی های اسلام را دریابید.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.