منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۱۹                                 ساعت:  ۲:۰۸ ب.ظ      
امام جمعه شهرری:

پیاده روی ۲میلیون جامانده اربعین در تهران نشانه پیروزی دین و معنویت است/ عربستان در حال فروپاشی است

امام جمعه شهرری گفت: دزدها به جان هم افتاده اند و این نشان از فروپاشی در عربستان است. خون مظلومان یمن از بین نمی رود و به همین زودی آل سعود به سزای اعمالشان می رسند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، م و المسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در خطبه های نماز عبادی سیاسی این هفته که در مصلی بزرگ حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد، ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار داشت: تقوا کلید عزت و سعادت انسان است.

وی افزود: هرچه زمان می گذزد بیشتر به محتوای سخنان زینب کبری(س) در مجلس یزید پی می بریم و پس از ۱۴۰۰سال این عظمت راهپیمایی اربعین نشان‌دهنده پیروزی دین، معنویت است.

امام جمعه شهرری با اشاره به اولین زائران اربعین حسینی تصریح کرد: ۲انسان خالص و دیندار که یکی جابر بود پیاده روی اربعین را بدعت گذاشتند و امروز ۲۰میلیون نفر با ادیان و مذاهب مختلف این راه را ادامه می دهند تا جهانیان مقام حضرت سیدالشهدا(ع) را ببینند.

شاهچراغی گفت: از مسئولین عراقی تشکر می کنیم که نگذاشتند در طول ۲۰ روز کوچکترین اتفاقی بیفتد و از مردم عراق نیز تشکر می کنیم که از زائران حسینی به بهترین شکل میزبانی می کنند.

وی با اشاره به پیاده روی جاماندگان اربعین در تهران، بیان کرد: قریب ۲میلیون نفر در این همایش شرکت کردند و از میدان امام حسین(ع) تهران تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) راهپیمایی کردند که نشانه عشق و دلدادگی مردم به مکتب اهل بیت علیهم السلام است.

امام جمعه شهرری با بیان اینکه تبریز سه علامه بزرگ تربیت کرده است، گفت: چهارشنبه سالروز درگذشت علامه طباطبایی و پنجشنبه سالروز رحلت علامه محمدتقی جعفری است. این دو عالم و همچنین علامه امینی فدایی قرآن و اهل بیت بودند و در طول عمرشان مانند رزمنده ای مدافع دین بوده و نگذاشتند جبهه کفر به تشیع حمله ور شود.

شاهچراغی درخصوص روز کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتابخوانب در ایران مصیبت شده است و چراغ کتابخوانی هر روز کم‌سو تر می شود که برخی مسئولان نیز در این امر کوتاهی می کنند. شبکه های مجازی نمی توانند جای کتاب را بگیرند. آموزش و پرورش و خانواده ها در این امر نقش کلیدی دارند.

بارزانی دزد نفت بود

وی با بیان اینکه بارزانی دزد نفت بود، گفت: بسیار خوشحالیم که توطئه دشمنان در تجزیه عراق خنثی شد. بارزانی نفت های کرکوک را می فروخت و پولش را به جیب شخصی خودش می ریخت و آمریکا و اسرائیل با علم کردن این دزد، می خواستند یک اسرائیل جدید در منطقه ایجاد کنند که نقشه‌شان نقش بر آب شد.

امام حمعه شهرری در ادامه بیان کرد: سعد حریری خدمت به ملت خودش را نپذیرفت و سرسپردگی خود را به آل سعود نشان داد و این از نقشه های آمریکا و اسرائیل بود که می خواستند اوضاع لبنان را به هم بریزند.

شاهچراغی با بیان اینکه عربستان به دنبال یک توطئه جدید و جنگ در لبنان است، گفت: سعودی ها بدانند که لبنان، کشور دو دهه قبل نیست و رهبری مثل سیدحسن نصرالله دارد که نمی گذارد مغزهای معتاد به الکل در لبنان آشوب به پا کنند.

وی با ادعای اینکه عربستان در حال فروپاشی است، گفت: دزدها به جان هم افتاده اند و این نشان از فروپاشی در عربستان است. خون مظلومان یمن از بین نمی رود و به همین زودی آل سعود به سزای اعمالشان می رسند.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.