منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۱۸                                 ساعت:  ۱۲:۵۹ ب.ظ      
شهردار منطقه 20:

پیاده روی جاماندگان اربعین یک برنامه تاثیرگذار فرهنگی در سطح ملی است

شهردار منطقه ۲۰تهران گفت: پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی به عنوان یک برنامه تاثیرگذار فرهنگی در سطح ملی اثرگذار است.

چاپ خبر
سید احمد صفوی شهردار منطقه۲۰ تهران در حاشیه پیاده روی اربعین با حضور در غرفه ستاد خبری راهپیمایی عظیم جاماندگان اربعین حسینی که به همت سازمان بسیج رسانه دایر شده است، در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری اظهار داشت: ضمن عرض تسلیت ایام عزاداری حسینی خوشحال هستیم از اینکه خداوند به ما توفیق داد بتوانیم با به کارگیری همه ظرفیت ها به زائران اربعین در منطقه شهرری خدمت رسانی کنیم.

وی افزود:  اینگونه مراسمات ادامه مسیر حرکت امام حسین(ع) در ظلم ستیزی و ترویج فرهنگ شهادت و ایثار و الگوی مناسبی برای جوانان است که می تواند روحیه انقلابی را در جوانان تقویت کند و همچنین تاثیرات به خصوصی در روابط اجتماعی ما دارد.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به سخن امام راحل که فرموده اند محرم و صفر اسلام را زنده نگه داشته است، گفت: پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی به عنوان یک برنامه تاثیرگذار فرهنگی در سطح ملی اثرگذار خواهد بود.

صفوی ادامه داد: شهرداری منطقه ۲۰ در قبال رسالت فرهنگی و مذهبی خود توفیق دارد همه ساله در خدمت زائران حسینی باشد و تدابیر لازم در مجموعه شهرداری و ستاد اربعین و ستاد مردمی جاماندگان شهرستان ری  صورت گرفته که در طول مسیر موکب های مخلتف فرهنگی و اجتماعی حضور دارند و  به زائرین خدمات رسانی می کنند.

وی بیان کرد: در این موکب ها نقش مردم و سازمان های مردم بسیار برجسته است . امروز عاشقان ولایت و امام حسین(ع) همگی یکصدا و یک پارچه به دور از حواشی در کنار یکدیگر جمع شده و همگی یک شعار مشخص و واحد دارند.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به تمهیدات لازم برای برگشت زائران تصریح کرد: پیش بینی شده پس از اتمام مراسم ۵۰۰دستگاه اتوبوس های بی آرتی و معمولی در جهت خدمت رسانی به زائران پیش قدم باشند و شرکت مترو نیز با کاهش زمان حرکت قطارها سعی کرده یک تسهیلگری برای  زائران ایجاد کند.

صفوی گفت: مجموعه راهور و نیروی انتظامی نیز  تلاش ویژه ای برای حفظ و امنیت و سلامت مراسم پیاده روی اربعین داشته است.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.