منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۰۹/۲۲                                 ساعت:  ۳:۵۹ ب.ظ      
خبرنگار تسنیم در سوریه گزارش می‌دهد

پاکسازی ۹۸ درصد شرق«حلب»/بازگشت امنیت به ۳ منطقه و پیگرد تروریست‌های فراری+نقشه

منابع سوری از پیشروی سریع نیروهای ارتش سوریه در جبهه شرقی و موفقیت آنها در پاکسازی کامل سه محله دیگر خبر دادند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری به نقل از خبرگزاری تسنیم در سوریه، با توجه به بی‌نتیجه بودن مذاکرات جان کری و سرگئی لاوروف وزیران خارجه آمریکا و روسیه و دست نیافتن آنها به توافق برای خروج تروریست‌های باقی‌مانده از شرق حلب، ارتش سوریه و همپیمانان بلافاصله عملیات آزادسازی محله‌های باقی‌مانده در اشغال تروریست‌ها را ازسرگرفتند که اولین نتیجه این عملیات آزادسازی محله استراتژیک الشیخ سعید بود که یکی از مستحکم‌ترین دژهای تروریست‌های جبهه‌النصره به مدت پنج سال قلمداد می‌شود.

با این موفقیت بزرگ ارتش سوریه، عرصه بر تروریست‌های باقی‌مانده در شرق حلب بیش از گذشته تنگ شد.

یگان‌های ارتش سوریه لحظاتی پیش توانستند به طور کامل محله‌های النزهه،‌الصالحین و دوار الصالحین را پاکسازی کنند و در محله‌های  الکلاسه و الفردوس به سمت پل الحاج آخرین خط امدادرسانی به گروه‌های تروریستی پیشروی کنند تا درصد مناطق آزاد شده در شرق حلب به بیش از ۹۷ درصد برسد.

منابع میدانی گفتند نیروهای ارتش سوریه به پیشروی خود به سمت محله بستان  القصر و سوق الهال ادامه می‌دهد و در حال پیگرد تروریست‌هایی هستند که به سمت مناطق السکری، المشهد، العامری و الانصاری گریخته‌اند، این موفقیت‌های ارتش در حالی ادامه دارد که روحیه تروریست‌ها به سبب فروپاشی صفوف آنها از هم فروپاشیده است.

بر اساس این گزارش، یگان‌های مهندسی ارتش سوریه در حال خنثی‌سازی مین‌ها و بمب‌های کارگذاشته از سوی تروریست‌ها در خیابان‌ها و میادین محله‌های آزاد شده هستند.

پیشروی نظامی  ارتش سوریه همزمان با تخلیه هفت هزار غیرنظامی از محله‌های شرقی حلب شامل الفردوس، السکری، القصیله و الصالحین به سمت محله المرجه با کمک ارتش همراه بوده است، ارتش برای غیرنظامیانی که از چنگال تروریست‌ها نجات یافته‌اند، سرپناه و غذا فراهم کرده است، از صباح امروز بیش از ۳۵۰۰ نفر از مردم تحت محاصره تروریست‌های تکفیری در شرق حلب توانسته‌اند فرار کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.