منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۱۳                                 ساعت:  ۳:۱۸ ب.ظ      
حجت‌الاسلام محمودی :

ویژه برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران به مناسبت روز ۱۷ شهریور

حجت الاسلام سیدمحسن محمودی ویژه برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران به مناسبت روز ۱۷ شهریور را تشریح کرد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز در ارتباط با سالروز قیام ۱۷ شهریور و جمعه خونین اظهار داشت: ۱۷ شهریور مناسبت مهمی است که در آستانه سی و نهمین سالگرد آن قرار داریم، مردم در این اجتماع شعار تشکیل حکومت اسلامی را سر دادند و آن را با خونشان امضاء کردند. در این جنایت هولناک، رژیم صهیونیستی هم سهیم بود چرا که سربازان اسرائیلی مستقیما در میدان شهدا حضور داشتند و جنایت می‌کردند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران به تقارن روز ۱۷ شهریور ۹۶ با روز جمعه اشاره کرد و گفت: امسال نیز ۱۷ شهریور دقیقا مقارن با روز جمعه شده است و در واقع به ما جمعه خونین را یادآوری می‌کند. از طرفی هم در دهه ولایت قرار داریم و باید عید سعید غدیر خم را هم در نظر بگیریم و ارزش‌های ولایتمداری را تشریح کنیم.

حجت‌الاسلام محمودی در بخش دیگری از سخنانش در تشریح برنامه‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران عنوان کرد: شاخص‌ترین برنامه ما عصر روز ۵شنبه از ساعت ۱۷ در میدان شهدا و در مقابل شهرداری منطقه ۱۲ برگزار می‌شود که مهندس ضرغامی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس اسبق سازمان صدا و سیما سخنران این برنامه است.

وی یادآور شد: از دیگر قسمت‌های این ویژه برنامه نیز می‌توان به خاطره‌گویی شاهدان عینی قیام خونین ۱۷ شهریور و هم‌چنین اجرای قطعه «سربلند بی‌سر» – که اخیرا در وصف شهید محسن حججی تولید شده است – توسط گروه سرود نجم الثاقب تهران اشاره کرد.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: برگزاری دعای کمیل در مهدیه تهران و دعای ندبه در قطعه شهدای ۷۲ تن از دیگر برنامه‌های معنوی حائز اهمیت است. پس از برگزاری دعای ندبه نیز مزار شهدای ۱۷ شهریور توسط مردم گلباران خواهد شد. در نماز جمعه نیز مطالبی حول محور ۱۷ شهریور و ارزش‌های این قیام صحبت خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمودی در پایان خاطرنشان کرد: ما باید ارزش‌های این قیام را برای مردم معرفی کنیم و این اتفاق در برنامه‌های ما رخ خواهد داد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.