منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۹                                 ساعت:  ۸:۳۱ ق.ظ      
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران:

وعده مسئولان برای بازگرداندن آب چشمه علی محقق نشده است+عکس

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران می‌گوید برخلاف قول مسئولان مترو برای بازگرداندن آب به چشمه‌علی شهرری از نیمه تیرماه، هنوز این امر محقق نشده است

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران می‌گوید برخلاف قول مسئولان مترو برای بازگرداندن آب به چشمه‌علی شهرری از نیمه تیرماه، هنوز این امر محقق نشده است.

حسن خلیل‌آبادی در مصاحبه با خبرنگار آفتاب ری و در حاشیه بازدید از چشمه‌علی شهر ری گفت: در جلسه مشترکی که با حضور رئیس شورای شهر و مسئولان مترو و مشاوران پروژه خط شش مترو داشتیم قرار شد از نیمه تیرماه، آب به چشمه علی بازگردد اما هنوز این امر محقق نشده و چشمه علی همچنان خشک و بی‌آب است.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران تأکید کرد: پیش از این دو بار به مسئولان مترو درباره چشمه علی در صحن شورا تذکر دادم و روز سه‌شنبه هم برای دومین بار در صحن شورا درباره این موضوع تذکر می‌دهم.

وی خاطرنشان کرد: مسئولان در طراحی و اجرای هر پروژه‌ای باید پیوست‌های آن پروژه از جمله پیوست‌های زیست‌محیطی، فرهنگی و میراثی را رعایت کنند.

چشمه‌علی یک از نقاط باستانی، دیدنی و گردشگری شهرری به‌‌شمار می‌رود که قمتی ۸هزار ساله و در جنوب تهران و شمال ری، منطقه ۲۰ شهرداری تهران قرار دارد. این چشمه در همسایگی ابن‌بابویه، برج طغرل، دژ رشکان و در زیر باروی ری واقع شده‌ است. چشمه‌علی از میان صخره‌ای بزرگ خارج شده و به سوی جنوب و سپس جنوب شرق جاری است.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.