منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۶                                 ساعت:  ۱۲:۲۴ ب.ظ      
برج نقاره خانه؛

وعده عضو شورای شهر تهران برای تعمیر پله‌های برج هزار ساله ری

پس از پیگیری‌های خبرنگاران، سرانجام احمد مسجدجامعی، عضو قدیمی شورای شهر تهران که ید طولایی هم در تهرانگردی دارد، حاضر شد تا به برج نقاره خانه بیاید و خود شخصا برای حل این موضوع اقدام کند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،هفته گذشته بود که شبکه خبری تهران نیوز با انتشار خبری با عنوان «وضعیت نامناسب پله‌های برج هزار ساله ری»، مشکل عبور و مرور گردشگران و مردم عادی برای رسیدن به برج نقاره خانه ری را به تصویر کشید و این موضوع را رسانه‌ای کرد.

در آن گزارش به وضعیت نامناسب پله‌های طولانی برج نقاره‌خانه واقع در امین‌آباد شهرری پرداختیم و حتی با مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان ری هم گفت‌وگو کردیم که وی مشکل مالی را اصلی‌ترین دلیل عدم رسیدگی به این موارد دانست.

گفتنی است، ارجاع این گزارش به مسئولان مربوطه از جمله مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش نیز با بی‌توجهی این نهادها مواجه و مانند همیشه وعده‌های توخالی برای پیگیری این موضوع داده شد.

پس از پیگیری‌های خبرنگار تهران نیوز، سرانجام احمد مسجدجامعی، عضو قدیمی شورای شهر تهران که ید طولایی هم در تهرانگردی دارد، حاضر شد تا با دوربین ما به برج نقاره خانه بیاید و خود شخصا برای حل این موضوع اقدام کند.

مسجدجامعی که به همراه صفوی، شهردار منطقه ۲۰ و حجت‌الاسلام مسلمی، معاون فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ به برج نقاره‌خانه آمده بود، از صفوی درخواست کرد تا هرچه سریعتر این موضوع را پیگیری و این مشکل را حل کند تا خطری متوجه جان گردشگران نشود.

این عضو باسابقه شورای شهر تهران پس از حضور در محل برج نقاره‌خانه شهرری ضمن قدردانی از پیگیری‌های خبرنگارتهران نیوز و اهمیت دادن به اماکن گردشگری اظهار داشت: باید اقدامی کنیم که شرایط از وضع موجود بدتر نشود زیرا این پله‌ها در فضای باز قرار دارند و گرمای بیش از حد هم باعث ترک خوردن و شکسته شدن آن‌ها می‌شود.

وی در ادامه عنوان کرد: ظاهرا اداره میراث فرهنگی شهرری بودجه ندارد و تعمیر این پله‌ها برایش ممکن نیست. از شهردار محترم منطقه ۲۰ درخواست می‌کنم به این موضوع رسیدگی کنند چرا که قدمت این اثر باستانی به اوایل آغاز دین اسلام برمی‌گردد و از اهمیت زیادی برخوردار است.

مسجدجامعی هم‌چنین یادآور شد: البته این پله‌ها در گذشته آسفالت بوده که باعث سهولت عبور و مرور می‌شده و به ماندگاری این مکان کمک می‌کرده است. درحال حاضر حفظ این پله‌ها در اولویت است و سپس باید چاره‌ای اندیشید تا رویه به حالت سابق یعنی آسفالت‌ریزی برگردد.

این عضو شورای شهر در پایان خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان مسائلی مانند کمبود بودجه و نیرو را مطرح می‌کنند اما به نظر من کمبود انگیزه اصلی‌ترین دلیل عدم رسیدگی به این آثار است. دستگاه‌های مربوطه باید با یکدیگر همکاری کنند تا این کمبودها برطرف شود.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.