منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۹                                 ساعت:  ۹:۰۴ ق.ظ      
پس از اعتصاب کارگران؛

وضعیت شرکت “سیه فام” در فرمانداری ری بررسی شد

پس از اعتصاب کارکنان شرکت “سیه فام” به دلیل عدم ارائه مواد اولیه از سوی پالایشگاه و احتمال تعطیلی کارخانه، جلسه بررسی و رسیدگی در فرمانداری ری تشکیل شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری،  شرکت فرآورده های قیری “سیه فام” که در شورآباد شهرستان ری واقع شده است به عنوان یکی از تولید کنندگان مطرح قیر در منطقه خاورمیانه است و تولیدات این شرکت مورد استقبال مشتریان در داخل و خارج از کشور می‌باشد.

روز یکشنبه هفته گذشته دوازدهم آذر ماه کارکنان این شرکت تولیدی به دلیل عدم ارائه مواد اولیه برای تولید از سوی پالایشگاه به کارخانه قیر “سیه فام” در مقابل فرمانداری شهرستان ری اعتصاب کردند.

متن خبر اعتصاب کارکنان “سیه فام” را اینجا بخوانید.

پایگاه خبری آفتاب ری پس از انتشار خبر اعتصاب کارکنان علت این ماجرا را پیگیری و با فرماندار شهرستان ری گفت‌وگو کرده است.

هدایت الله جمالی پور با بیان اینکه پیگیر مشکلات کارخانه قیر “سیه فام” هستیم، گفت: برای بررسی و حل مشکل این شرکت تولیدی جلسه ای با حضور مدیران پالایشگاه تندگویان و شرکت “سیه فام” برگزار کردیم و نظرات آنها مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در راستای حمایت از تولید شرکت های حوزه شهرستان ری و استان تهران قرار شد پالایشگاه با رویکرد حمایتی وارد شود و برای حفظ اشتغال کارگران مشغول در شرکت های تولیدی، موثرتر عمل کند.

فرماندار شهرستان ری با اشاره به بدهی شرکت‌ها به پالایشگاه اظهار داشت: شرکت “سیه فام” در ماههای اخیر مواد اولیه تولید قیر را از پالایشگاه به صورت اعتباری و با گذاشتن وثیقه خریده است اما در مهلت مقرر نتوانسته به تعهدات خود عمل کند و در پی این بدهکاری، در ارائه مواد اولیه از سوی پالایشگاه تاخیر صورت گرفته است.

جمالی پور ادامه داد: قرار شد شرکت ها در راستای پرداخت بدهی های خود اقدام مناسبی انجام بدهند تا این تسویه حساب به نتایج مطلوبی در حوزه تولید منجر بشود.

وی بیان کرد: با آغاز پرداخت بدهی و در کنار فرایند تسویه حساب، پالایشگاه ماده اولیه را در اختیار شرکت ها قرار خواهد داد که بتوانند مواد مورد نیاز خودشان را تهیه بکنند و ادامه روند فعالیت شان برقرار باشد.

فرماندار شهرستان ری با تاکید بر حفظ اشتغال کارگران، تصریح کرد: فعلا مدیریت صورت گرفته است تا روند تولید این شرکت ادامه پیدا بکند و مشکلی جهت تعدیل نیروی انسانی و چالشی برای تعطیلی کارخانه ایجاد نشود.

جمالی پور خاطرنشان کرد: پیگیری های لازم جهت نتیجه بخشی جلسات را انجام می‌دهیم و در صورت لزوم برای ایجاد شرایط مناسب جهت ادامه روند تولید، جلسات دیگری تشکیل خواهد شد.

انتهای متن/

 

 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.