منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۲۰                                 ساعت:  ۱۱:۴۸ ب.ظ      
قائم مقام سازمان صدا و سیما:

وصیت‌نامه امام خمینی(ره) منشور بزرگی برای اصلاحات جوامع اسلامی است/تمام جنایات منطقه توسط آمریکا کنترل می شود

قائم مقام سازمان صدا و سیما گفت: وصیت نامه امام(ره) محدود به ایران نیست، بلکه از جهان شرق، غرب و همه مستضعفان جهان سخن گفته، شیوه ها را یاد داده و تاکید کرده اند که جیره خواران و ستمگران نباید بر شما حکومت کنند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، موسوی مقدم قائم مقام سازمان صدا و سیما در اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی مردمی «آب حیات» که با موضوع وصیتنامه سیاسی-الهی حضرت امام خمینی(ره) در حسینیه حضرت علی اکبر(ع) شهرری برگزار شد، اظهار داشت: در یک سده اخیر امام راحل یکی از تاثیرگذارترین مصلحان بوده و بزرگترین مصلح قرن بیستم محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: سخن گفتن در مورد امام(ره) فرصت زیادی می طلبد و از هر زاویه که سخن بگوییم بازهم ناتمام خواهد ماند چرا که امام راحل به تمام ابعاد اشرافیت داشتند و همه بیانات خود را به تحقق رساندند.

قائم مقام سازمان صدا و سیما با اشاره به اینکه در طول تاریخ جهان اسلام عمدتا در شرایط نابسامانی قرار می گرفت، افزود: مصلحان بسیاری برای بهبود وضعیت مسلمانان تلاش کردند. از سیدجمال الدین اسدآبادی تا اقبال لاهوری منشا آثار و برکات زیادی بودند اما هیچکدام به اندازه حضرت امام(ره) تاثیرگذار نبوده‌اند.

موسوی مقدم ادامه داد: در هند آنقدر انحطاطات فرهنگی دوری مسلمانان از اسلام زیاد شده بود که فرهنگ غرب در اقصی نقاط شبه قاره هند کاملا سیطره پیدا کرده بود لذا فریاد اقبال بلند شد و با ایجاد فلسفه رمز خودی یا ازجهات دیگر بیخودی، بازگشت مسلمین را در سرلوحه فعالیتش قرار داد.

وی اذعان داشت: فرهنگ غرب در تمام شئونات زندگی مسلمانان نفوذ کرده بود و مصلحان تمام همّ و غمّ خود را گذاشته بودند تا اصلاحاتی به نفع مسلمانان انجام بدهند و همه علمای سنی و شیعی کارهای مهمی انجام دادند اما هیچکدام از جامعیت حضرت امام راحل برخوردار نبودند.

قائم مقام سازمان صدا و سیما تصریح کرد: امام(ره) فقیه جامع الشرایطی بود که در حوزه فقه انقلاب بزرگی به وجود آوردند و در استنباط احکام اسلامی که به صورت سنتی و در فصلهای کتاب “سنت، عقل و اجماع” بود، امام(ره) اصلی را بر این اصول اضافه کرد که به تعبیر یکی از فقهای بزرگ این انقلاب از انقلاب سیاسی و مسائل سیاست بزرگتر بود.

موسوی مقدم  اضافه کرد: عنصر زمان و مکان را در اجتهاد مطرح کرد که مسلمانان در خصوص فقهی دچار هیچگونه بن بست نباشند و همواره برای عبور از مسائل گوناگون و نیازمندی های مبتلابه مردم در حوزه ای مختلف راه باز است.

وی با بیان اینکه اگر بسیاری از موضوعات روز توسط امام(ره) اضافه نمی شد دچار مشکل می شدیم، گفت: امام خمینی(ره) شجاعتی داشت که موجب شد امروز در موضوعات مختلف دچار مشکل نباشیم و حرفی برای گفتن داریم.

قائم مقام سازمان صدا و سیما با بیان اینکه حضرت امام(ره) در موضوع فقه کار بزرگی انجام داد، تصریح کرد: در باب سیاسی نیز امام(ره) سرآمد همه مصلحان بود و منجر به تشکیل حکومت سیاسی شد.

وی اظهار داشت: فلسفه سیاسی امام(ره) فراتر از آن است که بنیانگذار یک حکومت را انجام دهد. ایشان بر اساس آموزه های اسلامی و وحیانی در مسائل سیاسی مبارزه با استکبار را مبنای مبارزه قرار دادند که زیرمجموعه آن استبداد و استعمار است.

موسوی مقدم با بیان اینکه حضرت امام(ره) از روز اول دشمن اصلی را نشان دادند، گفت: در جهان شرق نگاه کنید عمدتا استعمار و استبداد در یکصدسال اخیر توسط آمریکا و صهیونیست رقم می خورد. اینها دستنشانده هایی بودند که از غرب دستور می‌گرفتند.

وی اضافه کرد: امام خمینی(ره) در حوزه سیاست نوآوری و خلاقیتی داشتند که این ذخیره عظیم و ظرفیت مهم هنوز ادامه دارد.

همه اقدامات منطقه توسط آمریکا هدایت می شود

قائم مقام سازمان صدا و سیما در خصوص اتفاقات میانمار بیان کرد: بسیار ساده اندیشی است اگر فکر کنیم اقداماتی که توسط داعش، رژیم صهیونیستی و دولت میانمار رخ می دهد، به صورت خودجوش منطقه ای اتفاق می افتد، بلکه همه این برنامه ها به صورت قرارگاهی از جانب غرب و آمریکا فرماندهی، هدایت و کنترل می‌شود.

موسوی مقدم با بیان اینکه در پشت صحنه موضوعات میانمار اتفاقات سیاسی رقم می خورد، ابراز کرد: کسانی که حضوری به این مناطق رفته اند می گویند؛ گوشه ای از آنچه که در میانمار رخ می دهد ما متوجه نیستیم. مردم مسلمان در این بیابان گرفتارند و حداقل نیازهای اولیه را ندارند.

وی با اشاره به آتش سوزی و سربریدن مسلمانان میانمار گفت: ای کاش آنها را از کشورشان اخراج می کردند. چرا این همه جنایت می کنند. آنها را در بیابان نگه داشته اند نه اجازه می دهند به بنگلادش بروند و نه اینکه می گذارند به خانه هایشان برگردند.

قائم مقام سازمان صدا و سیما ادامه داد: بیش از ۲۵ زن باردار در بیابان منتظرند و کسی نیست که به آنها کمکی بکند. با این همه جنایت رئیس استکبار جایزه صلح نوبل هم دریافت می‌کند.

موسوی مقدم با بیان اینکه امام راحل به تمام آموزه هایی که بیان کرده بود تحقق عینی بخشید، گفت: امام خمینی(ره) در عین اینکه در مبارزه با استکبار از شجاعت زیادی برخوردار بود، شخصی عالم، عارف، زاهد، شاعر، فیلسوف و از دنیا رسته و به خدا پیوسته بود.

وی افزود: دغدغه امام(ره) را در وصیت‌نامه می بینید که منشور بزرگی برای اصلاحات جوامع اسلامی در اختیار ما قرار داد و همه مسلمانان جهان می توانند از آن استفاده کنند.

قائم مقام سازمان صدا و سیما تصریح کرد: وصیت‌نامه حضرت امام(ره) مانند آفتاب عالم‌تابی است که در همه عرصه ها به خوبی می‌درخشد و باید از آن استفاده کرد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.