منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۶/۱۰                                 ساعت:  ۵:۲۶ ب.ظ      

واکنش شورای شهر به نشت نفت در زمین‌های باقرشهر

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شهر تهران گفت: اخیرا میزان نشت نفت در باقرشهر شهرری بالا رفته و به محصولات کشاورزی آسیب رسانده است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید آرش میلانی در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در عصری به سر می‌بریم که فضای مجازی حساسیت‌ها را در بخش‌های مختلف بازتاب می‌کند که البته این موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد.

وی با اشاره به وضعیت پسماند شهر تهران و اخباری مبنی بر وجود اعضای بدن در پسماندهای بیمارستانی بیان کرد: باید در این زمینه به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و گزارشات دقیق از ادارات مربوطه اخذ شود. به طوری که در خصوص موضوع اشاره شده ما از ادارات مربوطه اطلاعات را کسب خواهیم کرد.

عضو شورای شهر تهران در خصوص نشت نفت در باقرشهر گفت: طی ۱۵ سال گذشته ما نشت نفت را در این محدوده داشته‌ایم و در این حوزه اداره محیط زیست شهر ری گزارشی را در اختیار ما قرار داده است اما اخیرا میزان نشت نفت در این زمینه بالا رفته و آسیبی به محصولات کشاورزی رسانده که باید اجازه دهیم کمیسیون سلامت مورد بررسی قرار دهد.

میلانی درباره استقرار دستگاه شنود در درختان به ویژه در خیابان ولیعصر گفت: این موضوع بسیار خنده‌داری است که در فضای مجازی منتشر شده است و اصلا موضوع درستی نیست.

وی در ادامه به موضوع دستگاه زباله سوز اشاره کرد گفت: در دوره نجفی تمهیداتی برای این موضوع پیش بینی شد و حتی جلساتی با سرمایه داران خارجی برگزار شد اما در شرایط فعلی و با توجه به وضعیت اقتصادی این موضوع تغییر کرده و ما باید متکی به منابع داخلی باشیم که اخیرا در دولت نیز تصمیمی را بر جبران ضرر افزایش ارز گرفته شده است که امیدواریم شهرداری تهران بتواند از این فرصت استفاده کند.

عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران افزود: در بحث زباله سوز باید به موضوع اقتصاد توجه ویژه‌ای شود که البته این موضوع در کنار محیط زیست مورد توجه قرار می‌گیرد و باید استانداردهای آن نیز رعایت شود که به همین منظور شورا و شهرداری و اداره کل محیط زیست استان تهران جلسات متعددی را در این بخش برگزار کرده‌اند.

میلانی در ادامه در خصوص وضعیت درخت‌های چنار در تهران و ولیعصر گفت: با توجه به تغییر شرایط زیستی و اقلیمی ما نیز باید در این زمینه اقدامات موثری را انجام دهیم و در این بخش نیز تصمیمات خوبی با تشکیل کارگروهی اتخاذ شده است.

وی همچنین در خصوص جمع آوری زباله‌های خشک و تر بیان کرد: در این زمینه برخی از شهرداری‌های مناطق به صورت ابتکاری طرح‌هایی را به صورت اپلیکیشن انجام دادند که ما منتظر انجام این طرح‌ها به صورت پایلوت و در نهایت به صورت کلی در شهر تهران هستیم اما باید به این نکته اشاره شود که روش‌های سنتی دیگر جوابگوی جمع آوری زباله‌های خشک و تر را نمی‌دهد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.