منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۳/۳۱                                 ساعت:  ۱۰:۱۷ ق.ظ      

واقعیت قبرهای میلیونی و تاریخی آستان حضرت عبدالعظیم(ع)!

بررسی فروش قبرهای میلیونی در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در مصاحبه با رئیس دفتر آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در سال‌های اخیر دفن اموات در صحن امامزادگان و بقاع متبرکه، همواره با اخبار و شایعاتی در افکار عمومی همراه که بعضاُ نیز دست مایه افراد سودجو برای متشنج نمودن فضای عمومی جامعه بوده است. چندی پیش نیز آگهی فروش قبر ۴۰۰میلیون نومانی در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در نرم افزارهای خرید و فروش و فضای مجازی منتشر که واکنش های مختلفی از سوی کاربران و مردم را در بر داشت. در مصاحبه خبرنگار آفتاب ‌ری با رئیس دفتر آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع)، ایشان اظهار داشت: انتقال قبور‌ خریداری شده در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به غیر ممنوع و تنها شامل وراث درجه یک آنها می باشد. زند افزود: در حال حاضر قیمت قبرها طبق تعرفه مصوب شده، در قسمت دارالرحمه آستان به مبلغ ۷۵میلیون تومان و در صحن باغ توتی ۱۵۰میلیون می باشد که این مبلغ برای خانواده معظم شهدا، جانبازان و مجاورین حرم شامل تخفیفاتی نیز می شود. ایشان فروش قبر ۴۰۰ میلیونی و خبر اهدای قبر رایگان به پرسنل آستان را تکذیب و گفتند: تنها برای پرسنل رسمی و بالای ۱۵ سال خدمت آستان، سالانه ۲/۵درصد تخفیف تعیین شده است. رئیس دفتر آستان از طرح یکسان سازی قبور در صحن باغ توتی، در آینده ا ی نزدیک خبر داد.

            

همچنین در مصاحبه با رئیس اداره ارتباطات آستان حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در رابطه با مشکلاتی همچون: عدم  دسترسی آسان زائرین، اطلاع رسانی دقیق برای معرفی مشاهیر مدفون ،مراقبت و حفظ قبرهای تاریخی، که برای نمونه قدمت یکی از آن ها به ۴۶۰ سال قبل بازمی گردد، محمدبیگی اظهار داشت: در این خصوص بروشورهایی تحت عنوان مشاهیر آرمیده در بارگاه مطهر، مسیرهای دسترسی به آستان مقدس(راهنمای زائر) در نظر گرفته شده است که زائرین با مراجعه به ساختمان معاونت فرهنگی و رسیدگی به امور زائرین و یا  دفتر روابط عمومی می توانند آن را دریافت کنند.

با توجه به وسعت حرم حضرت عبدالعظیم(ع) و حضور سالانه ۸میلیون زائر در این آستان، همچنین عدم شناخت عمده زائرین در شناسایی ساختمان های اداری حرم که همواره یکی از اصلی ترین مشکلات بوده است، نصب تابلوهای راهنمای زائر و مشاهیر مدفون در ورودی صحن ها از مهمترین نیازهای اساسی برای دسترسی سریع و آسان زائرین، به ویژه معلولین و سالمندان و همچنین جلوگیری از هدر رفت بیت المال در تکثیر بروشورهای کاغذی می باشد.

 

 

انتهای متن/*

صوت خلاصه خبر :

واقعیت قبرهای میلیونی و تاریخی آستان حضرت عبدالعظیم(ع)!

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.