منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۱/۲۲                                 ساعت:  ۲:۰۵ ب.ظ      
قاضی عسکر:

ایران مستقل‌ترین کشور جهان است

نمایندهٔ مقام معظم رهبری در امور حج وزیارت گفت: در تمام جهان هیچ کشوری مانند ایران استقلال ندارد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر نمایندهٔ مقام معظم رهبری در امور حج وزیارت و سرپرست حجاج ایرانی که به عنوان سخنران در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن شهرری حضور داشت، ضمن تبریک سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: اولین شعار مردم مسئله استقلاب بود. در رژیم گذشته کشور ما کاملا وابسته به اجانب و بیگانگان بود شاه در این مملکت اراده و اختیاری نداشت.

وی افزود: رضاخان را انگلیسی ها روی کار آوردند و بعد هم که به اهدافشان رسیدند او را از ایران بردند محمدرضا را هم آنها آوردند و وقتی دیدند سیل خروشان مردم در خیابانها راه افتاده است و دیگر جای ماندن او نیست، او را نیز بردند.

قاضی عسکر با بیان اینکه در تمام جهان هیچ کشوری مانند ایران استقلال ندارد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) به مردم یاد داد روی پای خود بایستند و ملت ما امروز این استقلال را لمس می کنند.

وی یادآور شد: در رژیم گذشته خفگان، شکنجه، آزار و اذیت انقلابیون فراوان بود. رادیو، تلویزیون، مطبوعات و رسانه ها در اختیار رژیم شاه بود و بسیاری از انقلابیون را زیر شکنجه از بین بردند.

نمایندهٔ مقام معظم رهبری در امور حج وزیارت بیان کرد: دومین شعار امام(ره) آزادی بود که به مردم یاد داد از حقوق خود دفاع کنند. امام راحل سلسله دار آزادی در مملکت بود.

قاضی عسکر ایجاد مردم سالاری دینی را سومین شعار انقلاب دانست و گفت: در رژیم گذشته انتخابات معنی نداشت. در انتخابات نماینده شورای ملی هرکسی را خودشان می خواستند، انتخاب می کردند.

وی با بیان اینکه پایه اول انقلاب، جمهوریت و آرای مردم و پایه دوم آن اسلامیت است، تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب امام برای نظام از مردم رای گرفت و بعد از آن نیز پیوسته یکی یکی انخابات مختلف برگزار شد و این حق انتخاب یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب است.

نمایندهٔ مقام معظم رهبری در امور حج وزیارت ادامه داد: امام خمینی(ره) اسلام تحول گرا، تمدن آفرین و اسلام ناب محمدی را احیا کردکه از ثمرات بزرگ انقلاب است.

قاضی عسکر با بیان اینکه در رژیم گذشته، آمار مشروب فروشی ها از نان فروشی ها بیشتر بود، بیان کرد: کشور ما وابسته بود. شاه در مصاحبه ای در سال ۱۳۵۳ گفته است؛ این مردم قادر به انجام هیچ کاری نیستند مثل گوسفندان می مانند. رزم آرا در کمیسیون نفت سر نمایندگان فریاد کشید و گفت؛ ایرانی که نمی تواند یک آفتابه بسازد شما می خواهید پالایشگاه اداره کند.

وی با اشاره به اختراعات و اکتشافات امروز کشورمان اظهار کرد: امروز به رتبه ۱۲علمی در دنیا رسیده ایم. به انرژی هسته ای، صنایع فولاد و نانو تکنولوژی دست پیدا کرده ایم. هواپیمای نظامی جنگی تولید می کنیم. موجود زنده به فضا فرستادیم. اگر با همین شتاب جلو برویم می توانیم حرف اول را در دنیا بزنیم.

قاضی عسکر بیان داشت: درست است مشکلاتی در کشور وجود دارد ولی این مشکلات نیز با دست همین مردم حل می شود و به فضل خدا با بینش سیاسی مردم و درایت رهبری فرزانه و عالم با افتخار پرچم انقلاب را به دست امام زمان(عج) خواهیم سپرد.

نمایندهٔ مقام معظم رهبری در امور حج وزیارت با اشاره به جایگاه بانوان در انقلاب اسلامی افزود: در زمان شاه، دختر شایسته دختری بود که بی بندوبارتر باشد زمینه را برای ایجاد فساد و فحشا آماده می کردند. امام(ره) آمد و به زنان هویت داد و گفت؛ زن مانند مرد است و باید در تمام عرصه ها حضور داشته باشد و زنان ما با بینش سیاسی خود و با حجاب در عرصه های سیاسی، اجتماعی و … فعالیت می کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.