منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۱۰/۰۳                                 ساعت:  ۱۲:۳۳ ب.ظ      
آیت الله ری شهری:

مسئولیت روحانیت در طول تاریخ به‌اندازه عصرکنونی سنگین نبوده است

آیت الله ری شهری گفت: اگر از اعتبار روحانیت کاسته شود از اعتبار نظام نیز کاسته می شود و لذا مسئولیت ما در این مقطع زمانی بسیار سنگین است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، آیت الله محمد محمدی ری شهری در دیدار با ائمه جمعه و روحانیون استان تهران که در تالار شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: یکی از ویژگی هایی که روحانیت شیعه باید مورد توجه قرار بدهند مخصوصا در شرایط فعلی که اعتبار روحانیون با نظام مقدس اسلامی گره خورده است، رساندن پیامهای الهی به مردم است.

وی با بیان اینکه هرچه روحانیت معتبرتر باشند نظام از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود، افزود: اگر از اعتبار روحانیت کاسته شود از اعتبار نظام نیز کاسته می شود و لذا مسئولیت ما در این مقطع زمانی بسیار سنگین است شاید هیچوقت در طول تاریخ مسئولیت روحانیت بیش از این زمان نبوده است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) با بیان اینکه ما مبلغ دین خدا هستیم، تصریح کرد: وعاظ همیشه قبل از سخنرانی مطالعه داشته باشند و نسبت به وقت مردم اهمیت بدهند خیلی مهم است که در هر جمعی مطالبی در خور مخاطبین ارائه شود تا قابل بهره برداری باشد.

ری شهری با تاکید بر جذب جوانان به برنامه های مذهبی تصریح کرد: ارتباط عاطفی با جوانان در کنار سخنرانی های مفید می تواند تاثیرگذار باشد باید به گونه ای عمل کنیم که دیگران جذب اسلام شوند.

وی ادامه داد: هدف ما در سخنرانی بسیار مهم است. خداوند در روز قیامت سوال می کند هدف شما از سخنرانی خودنمایی بود یا رضای خدا بود؟ لذا در سخنرانی ها باید هدفمان خدایی باشد نه دنیایی.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دنیا فقط پول نیست، شهرت، عزت و هرچیزی جز خدا باشد انسان را از اهداف متعالی دور می کند. اگر هدف خدایی باشد نورانیت خاصی در انسان ایجاد می شود.

ری شهری دنیا را میکروب و بیماری دین دانست و گفت: علما و روحانیون پزشکان دین هستند. اگر به دنبال دنیا رفتید بدانید که با هدف امام حسین(ع) فاصله گرفته اید.

وی تصریح کرد: مهمترین ویژگی که هر روحانی باید داشته باشد زهد درون است اگر بخواهیم در بین مردم اعتبار پیدا کنیم و از این راه به نظام، رهبری و انقلاب تداوم و استحکام بدهیم، باید از مسائل مادی و دنیوی فاصله بگیریم.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) ادامه داد: اگر می خواهید خداوند شما را دوست بدارد، دنیا را دوست نداشته باشید دنبال این نباشید که مردم به شما اظهار ارادت و محبت کنند.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.