منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۸/۰۴                                 ساعت:  ۲:۰۸ ب.ظ      
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران:

هیئات مذهبی از اثرگذارترین سمن‌ها و حلقه وصل مردم با قرآن و عترت است

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: رمز نشاط شیعیان پرچم سرخ عاشورا و پرچم سبز مهدویت است که با این دو بال می توانند بر همه خلایق مفتخر شوند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت السلام و المسلمین سید ناصرالدین نوری زاده مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران در جلسه توجیهی نامزدهای انتخاباتی پنجمین دوره فعالیت شوراهای هیئات مذهبی استان تهران که در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرری برگزار شد، اظهار داشت: هرکسی در دستگاه حسینی(ع) خدمت کند در زندگی به برکت امام حسین(ع) خیلی توفیقات نصیبش می‌شود.

وی افزود: در زیارت عاشورا ۱۲ فراز جنبه دعا دارد و در یکی از دعاها می گوییم؛ به برکت امام حسین(ع) به ما وجاهت بده.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران بیان کرد: زمینه عملیاتی کردن حیات الهی و معنوی، استفاده از فرصت ها و ظرفیت هایی است که در اختیار ما قرار دارد و هیئات مذهبی یکی از این ظرفیت‌ها بوده و مهمترین و اساسی ترین کانون‌های فرهنگی و مردمی است.

نوری زاده هیئات مذهبی را حلقه وصل مردم با قرآن و عترت دانست و تصریح کرد: هیئت های مذهبی حلقه ارتباط و اتصال مردم با روحانیون، مبلغین، مداحان، معارف الهی، ائمه معصومین و مساجد هستند و لذا مسئولین هیئات بدانند که مدیریت چنین پایگاهی را برعهده دارند.

وی ادامه داد: این مسئولیت جایگاه بسیار رفیعی است که خداوند به شما توفیقی نصیب کرده است که مسئولیت این واحد فرهنگی که قدمتش به شروع اسلام و آغاز فعالیت های دینی برمی‌گردد، بر عهده شما گذاشته شده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه در کل کشور ۹۲هزار هیئت مذهبی وجود دارد، گفت: آمار غیر ثبتی هیئات در تهران ۱۸ هزار است و آمار ثبتی حدود ۱۵هزار هیئت است که شامل ۱۳هزار و ۴۲۰ هیئت غیر دانش آموزی و مابقی هیئت دانش آموزی می باشد.

نوری زاده اظهار داشت: وجود هیئات مذهبی ظرفیت بی بدیل و بسیار بزرگ در حوزه فرهنگی است که یکی از مهمترین، اثرگذارترین و کارآمدترین سمن ها همین هیئت ها می باشد که اگر با بصیرت و برنامه حرکت کنیم و مخاطب شناسی کنیم، اثرش در مخاطبین نفوذ می‌کند.

وی با بیان اینکه عزاداری ها یکی از کارکردهای هیئات هستند، تصریح کرد: غعالیت هیات تنها محدود به عزاداری ها نیست، بلکه مرور معارف و مباحث دینی و پاسخ به شبهات و ورود به فضای مجازی از جمله فعالیت هایی است که می تواند در این پایگاههای فرهنگی انجام شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران درخصوص استفاده زیاد جوانان و نوجوانان از فضای مجازی گفت: ما باید به عنوان متولیان امر و مسئولین فرهنگی به جوانان خوراک فکری بدهیم تا بتوانیم به نحو شایسته از این فرصت ها استفاده کنیم و از جوانان بهره مند شویم.

نوری زاده با اشاره به نقش مردم در توسعه هیئات مذهبی، ادامه داد: اگر تمام نهادهای مذهبی هم جمع شوند، تا زمانی که مردم و هیات ها پای کار حاضر نشوند کاری صورت نمی گیرد، لذا نقش شبکه مردمی، سازمان و ارگان ها در کاهش آسیب های اجتماعی بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه در تعظیم شعائر اسلامی خیلی کارهای مهم می توانیم انجام بدهیم، بیان کرد: برنامه داشتن و مجلس گرفتن برای تبیین اهداف عاشورا یکی از جاهایی که مردم خیلی عشق می ورزند هیئت های مذهبی است

وی با بیان اینکه هیئت یک کلاس و پایگاه فرهنگی، معنوی و بصیرت افزایی است، گفت: بعضی از دشمنان می‌گفتند رمز نشاط شیعیان دو بحث عاشورا و مهدویت است. شیعیان در این دو مورد وفاق و اتحاد دارند. پرچم سرخ که شروع حرکت و نماد فرهنگ شهادت، استقامت و بردباری است و پرچم سبز که امتداد حرکت و بحث انتظار و آماده سازی حکومت مصلح جهانی است. شیعیان با این دوبال بر همه خلایق مفتخر می‌شوند.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.