منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۲۲                                 ساعت:  ۱۲:۴۵ ب.ظ      

هنوز دولت یازدهم کاری نکرده بود که قیمت دلار پایین آمد

رئیس جمهور گفت: علت موفقیت هایمان در دولت یازدهم امید مردم به آینده بود، در سال ۹۲ هنوز دولت را شروع نکرده بودیم که به محض انتخاب بازار آرام شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان، صبح امروز با حضور در دانشگاه تهران به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید اظهار علت موفقیت هایمان در دولت یازدهم امید مردم به آینده بود، در سال ۹۲ هنوز دولت را شروع نکرده بودیم که به محض انتخاب بازار آرام شد و قیمت دلار آمد پایین آمد در حالی که ما کاری نکرده بودیم.

روحانی گفت: همه می‌دانند که آمریکا از لحاظ سیاسی و حقوقی حتما دچار شکست شده و ما به پیروزی رسیده‌ایم. در دوران دکتر مصدق انگلیس در همین لاهه از ما شکایت کرد، تیم دکتر مصدق به آن جا رفتند تا بگویند که این دادگاه صلاحیت ندارد و اتفاقا لاهه هم به نفع ما رای داد‌.

امروز هم ما شکایت کردیم و هم در صلاحیت و هم در اجرای موقت به پیروزی رسیدیم. این پیروزی توسط همین دانشجویان دانشگاه‌ تهران و دیپلمات‌های ما به دست آمد.

در عین حال ما مشکل نداریم؟ مشکل ما از این جا شروع می‌شود که آمریکا بر خلاف تعهدش از یک توافق چندجانبه خارج شده است. قاضی در این جا دبیرخانه سازمان ملل و دادگاه بین‌المللی است که هر دو نیز آمریکا را مقصر دانستند.

آمریکا ظالمانه از لحاظ اقتصادی وارد میدان شد. شرکت‌های اروپایی اگر ادامه کار با ما را قطع کنند، توسط دادگاه اروپا جریمه می‌شوند و اگر نشوند، از طرف آمریکا جریمه می‌شوند. شما تاکنون چنین چیزی را بین آمریکا و ارتباطی را دیده‌اید؟

نخست وزیر یک کشور مهم به من گفت که اگر ۵ سال قبل به من می‌گفتند که اگر اتحادیه اروپا در دعوای بین ایران و آمریکا پشت ایران بایستد، باور نمی‌کردم.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.