منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۳                                 ساعت:  ۱:۰۵ ب.ظ      
جمالی‌پور:

هم‌جواری با تهران ری را بی‌هویت کرده است

معاون استاندار تهران گفت: وقتی به درون ری می‌آییم، متوجه می‌شویم که ری، شهری مریض و بی‌هویت است و دلیل اصلی آن هم‌جواری با تهران می‌باشد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، هدایت‌اله جمالی‌پور  معاون استاندار تهران و فرماندار شهر ری در دومین سلسله نشست‌های تخصصی “گردشگری در آینه ری” با اشاره به اینکه شهرری پایگاه بزرگ گردشگری میراثی است اظهار کرد: امروز بخش عظیمی از درآمدهای کشورها از ظرفیت گردشگری تامین می‌شود و نکته‌ای قابل توجه است.ری هم از لحاظ وجود حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و هم از لحاظ وجود آثار تاریخی و مشاهیر دارای اهمیتمی‌باشد.

جمالی‌پور گفت:  وقتی به درون ری می‌آییم، متوجه می‌شویم که ری، شهری مریض و بی‌هویت است و دلیل اصلی آن هم‌جواری با تهران می‌باشد چرا که تهران همواره مورد توجه حاکمان بوده است و همین موضوع باعث تغییر آثار تاریخی به مناطق حاشیه‌ای شده است.

فرماندار ری عنوان کرد: شهرری تا سال ۹۳ اداره میراث فرهنگی نداشت، من تقاضا داشتم که اینجا به اداره کل تبدیل شود چرا که ۸ هزار سال سابقه و قدمت در این شهر خوابیده است.

او با عنوان اینکه مردم ری مردم مظلوم، کم‌توقع و بزرگوار هستند گفت:  سال ۱۳۷۰ بخشی از کهریزک از شهر ری بود اما این شهر امروز به ری طعنه می‌زند، این پیشرفت اسلامشهر به خاطر تعیین تکلیف مدیران این شهر است.باقرشهر که روزی جزئی از ما بود، امروز وضعش از ما بهتر است، بافت فرسوده در باقرشهر بسیار کمتر از ری است.

جمالی‌پور اذعان داشت: در ری نیز باید شورا شکل بگیرد و شهردار را شورای شهر انتخاب کند‌، با مدیریت فعلی توسعه ری امری غیرممکن است. ما شهر پردرآمدی هستیم و از این به بعد، عوارض مالیاتی در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها توزیع خواهد شد، شهرری بالای هزار میلیارد تومان درآمد عوارض مالیاتی دارد اما این پول به جیب تهران می‌رود.

 

انتهای متن/*

صوت خلاصه خبر :

معاون استاندار تهران گفت: وقتی به درون ری می‌آییم، متوجه می‌شویم که ری، شهری مریض و بی‌هویت است و دلیل اصلی آن هم‌جواری با تهران می‌باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.