منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۵/۱۸                                 ساعت:  ۴:۴۷ ب.ظ      
با حضور معاون سیاسی سپاه پاسداران؛

همایش علمی تخصصی “تهدیدات نرم آینده و نقش سپاه سیدالشهدا(ع) در بصیرت افزایی” برگزار شد

همایش علمی تخصصی تهدیدات نرم آینده و ارائه رهکارهای کاربردی برای مقابله با آن در سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، همایش علمی تخصصی تهدیدات نرم آینده و ارائه رهکارهای کاربردی برای مقابله با آن با حضور سردار رسول سنایی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران در ستاد فرماندهی سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران برگزار شد.

وحید حسن پور معاون دانش پژوهش سپاه سیدالشهدا (ع) هدف اصلی این همایش را ارائه راهکارهای علمی و تخصصی در خصوص تهدیدات جنگ نرم و تبدیل این راهکارهای علمی به روش های کاربردی در راستای عملیاتی کردن این روش ها در جامعه و زندگی مردم بیان کرد.

وی افزود:  تاکنون بیش از ۲۰ پژوهش توسط این معاونت انجام شده است ولی همایشی به این شکل برای اولین بار در سطح استان برگزار می شود.

حسن پور با اشاره به انواع تهدیدات دشمن گفت: از همه بسیجیان در سطح سپاه استان و همه آحادی که نسبت به این موضوعات حساسیت دارند و تهدید را به عنوان یک معضل در جامعه قلمداد می کنند درخواست کردیم با ارسال مقالات خود در این همایش علمی و تخصصی با محورهای تبیین شده، شرکت نمایند.

وی ادامه داد: در همین راستا ۶۰مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که از بین آنها ۱۰مقاله برتر انتخاب شد و در همایش امروز سه نفر به عنوان نماینده مقالات خود را ارائه می دهند.

معاون دانش پژوهش سپاه سیدالشهدا(ع) با بیان اینکه این همایش ۵هدف و محور مشخص دارد، گفت: شناخت ابعاد، سطوح و مولفه های تهدیدات نرم آینده، تبیین گفتمان امام و رهبری در حوزه تهدید نرم و بصیرت، تبیین راهکارها و شناسایی ابزار مقابله با چالش های نرم پیش رو، شناسایی ظرفیت های بومی استان تهران در مواجه با تهدیدات نرم و حفظ انسجام فکری و آماده سازی نیروهای انقلابی در برابر تهدیدات آینده از اهداف این همایش است.

در بخش دیگری از مراسم معاون سیاسی سپاه سیدالشهدا (ع) و دبیر همایش به نقش کلیدی سپاه پاسداران و بسیج در خصوص بصیرت افزایی در موضوع تهدیدات نرم آینده اشاره کرد و گفت: با استفاده از راهکارهای تخصصی این همایش می توانیم ترفندهای دشمن را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم.

وی افزود: امروز دشمن باچهره یزید ظاهر نمی شود بلکه با ما با چهره معاویه و ترفندهای عمروعاص مواجه هستیم و نه تنها از ترفندهای آنها آگاه نیستیم بلکه گاهی از آن استقبال نیز می کنیم.

هاشمی با اشاره به نشر سند ۱۰۰۷ صفحه ای در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: از این طریق به دنبال ایجاد تفرقه در کشور هستند، چنانکه طرفداران مصدق و کاشانی صف کشیده اند و عده ای هنوز مهر شهرداری را نگرفته می خواهند نام کاشانی را از خیابانها حذف کنند.

وی بیان کرد: جان کری می گوید اگر ما این اسناد را منتشر نکرده ایم دلیل اولش این است که دوستان انگلیسی ما خواستند که منتشر نکنیم زیرا انتشار اسناد با اسامی همراه بود و اگر اسامی اعلام شود دوستان ما در ایران شناسایی می شوند و دلیل دومش این است که اگر این اسناد را ارائه بدهیم و کارشناسان ایرانی آن را مطالعه کنند به ترفندهای ما پی می برند و این ترفندها دیگر کارایی نخواهد داشت.

سردار رسول سنایی راد معاون سیاسی سپاه پاسداران نیز که سخنران اصلی مراسم بود، به بصیرت افزایی در بین جوانان تاکید کرد و افزود: دشمن با انواع تهدیدات نرم و سخت جمهوری اسلامی را تحریم کرده است و در آینده با تهدیدات هوشمند که تلفیقی از این دو نوع تهدید است مواجه خواهیم بود.

وی بیان کرد: امروز قدرت نظامی به تنهایی نمی تواند کارسازباشد و برای مقابله با هجمه دشمنان باید از قدرت و نهاد آموزشی کشور در جهت بصیرت افزایی استفاده کرده و در هر دو مورد قدرت نرم و سخت قوی باشیم.

در پایان مراسم از ۱۰نفر برتر که مقاله خود را درخصوص ارائه رهکارهای کاربردی و تخصصی برای مقابله با تهدیدات نرم آینده ارائه داده بودند تجلیل شد و همچنین به همه شرکت کنندگان هدایایی تقدیم شد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.