منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۱                                 ساعت:  ۲:۱۵ ب.ظ      
به مناسبت بزرگداشت روز حجاب؛

همایش “عفاف راستین” در شهرری برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت روز حجاب، “همایش عفاف راستین” با هدف بررسی مفهوم شناسی و مستندات دینی در حوزه عفاف و حجاب با حضور بانوان شاغل در شهرری برگزار شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، ویژه برنامه‌ای به مناسبت بزرگداشت روز حجاب با عنوان “همایش عفاف راستین” و با هدف بررسی مفهوم شناسی و مستندات دینی در حوزه عفاف و حجاب با حضور بانوان شاغل در ادارات شهرری در سالن اجتماعات فدک برگزار شد.

در این همایش که منصوره شایسته رئیس کارگروه تعمیق باورهای دینی در معاونت امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری، سخنران اصلی آن بود، امام جمعه شهرری، فرماندار ویژه شهرستان ری، معاونت امور فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه۲۰، معاون سیاسی فرماندار ری و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی حضور داشتند.

شایسته در این مراسم اظهار داشت: معنی عفت این است که چه زن و چه مرد در روابط اجتماعی خود با زبان، رفتار و نوع پوشش، جنس مخالف را به حوزه جنسیتی خود جلب نکند.

وی افزود: اساس فلسفه حجاب این است که زن و مرد در یک میدان امن به فعالیت‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی بپردازند و حفظ حریم خانواده در اولویت باشد.

شایسته گفت: برای تحقق دستورات الهی وظیفه داریم عفاف و حجاب را در گستره وسیع جامعه رواج دهیم.

وی با تاکید بر ساماندهی امر ازدواج، بیان کرد: نباید فقر اقتصادی مانع ازدواج جوانان باشد و باید به این تفکر برسیم که خداوند وعده داده از فضل خود برای موضوع ازدواج یاری می‌رساند.

رئیس کارگروه تعمیق باورهای دینی با بیان این‌که همه اقشار جامعه ملزم به رعایت عفاف هستند، گفت: کسانی که امید به ازدواج ندارند باید در سطح جامعه عفت و حیا پیشه کنند.

امام جمعه شهرری نیز در بخش دیگری از برنامه به تبیین اهمیت حفظ حجاب در جامعه پرداخت و گفت: مسئله حجاب، موضوع شرعی نیست بلکه بحث سیاسی است که دشمنان برای مقابله با اسلام برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی افزود: دشمنان همواره به دنبال ایجاد فساد در ایران هستند و به همین جهت سعی دارند عفت و حجاب را نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند بی‌حیایی را رواج بدهند.

حجت الاسلام شاهچراغی گفت: دشمنان با برنامه‌ریزی‌های خود در کشور ترکیه به اهداف خود رسیده‌اند ولی ایران پایگاه اهل بیت علیهم‌السلام است و اینجا نمی‌توانند به اهدلف شوم خود برسند.

امام جمعه شهرری با اشاره به بی‌حجابی‌هایی که در تهران زیاد شده است، ادامه داد: می‌خواهند بحرانی که در کشورهای غربی خانواده خانواده‌ها را متلاشی می‌کند به ایران بکشانند و لذا مسئولان باید به این موضوع اهمیت بیشتری بدهند.

وی خطاب به بانوان محجبه تاکید کرد: وظیفه شما با رعایت حجاب تمام نمی‌شود، بلکه شما رسالت خطیر امربه معروف و نهی از منکر را بر عهده دارید که با حفظ موازین اجتماعی باید به آن بپردازید.

حجت الاسلام شاهچراغی با بیان این‌که در طول تاریخ اسلام، مردان زیادی به درجات بالا رسیده‌اند، تصریح کرد: از بین زنان نیز چهار نفر به درجه کمال رسیده‌اند و پیامبر(ص) نیز از فضایل آن‌ها روایت‌های فراوانی نقل کرده‌اند.

امام جمعه شهرری گفت: آسیه همسرفرعون، حضرت مریم، حضزت خدیجه و حضرت فاطمه زهرا(س) زنانی هستند که علاوه بر دین‌داری، هرکدام در عصر خودشان حامی ولایت بوده و در امر ولایتمداری عقیده‌ای مشترک داشتند.

وی با اشاره به بانوان شاغلی که با رعایت شئونات در جامعه مشغول فعالیت هستند، گفت: عفاف و حجاب هیچ مغایرتی با مسئولیت پذیری زنان در جامعه ندارد و کارکردن زنانی که حقوق همسر و فرزند و حریم نامحرم را رعایت کنند، منافاتی با دستورات اسلام ندارد.

در بخش دیگری از مراسم، ویژه برنامه‌ای برای دخترانی که تازه به سن تکلیف رسیده‌اند توسط حجت الاسلام زارعیان اجرا شد.

در پایان از بانوانی که در ادارات خود در حوزه عفاف و حجاب فعالیت‌های اثرگذار داشته‌اند، تجلیل به‌عمل آمد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.