منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۲۵                                 ساعت:  ۱:۰۵ ب.ظ      
در منطقه 20 برگزار می شود :

همایش بزرگ پیاده‌روی ده هزار نفری کاروان عاشورایی

برای دومین سال متوالی، منطقه ۲۰ میزبان کاروان ۱۰ هزار نفری عاشورایی در همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی خواهد بود .

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید احمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ گفت: بیش از ۱۰ هزار نفر از شهروندان مناطق ۲۲گانه شهر تهران در قالب کاروان عاشورایی، میهمان این منطقه هستند تا در همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی حضور یابند.

صفوی افزود: این همایش صبح جمعه ۲۸ مهر ماه ساعت ۸ صبح از دامنه کوه بی‌بی شهربانو شهرری شروع و بعد از پیمودن مسیر در جوار بقعه بی‌بی شهر بانو با نوحه سرایی و مداحی همراه خواهد بود.

وی با بیان اینکه عوامل اجرایی  منطقه ۲۰ و پلیس راهور برای ایجاد امنیت مسیر و خدمات رسانی به شهروندان حضور دارند اظهار داشت : ایستگاه های صلواتی و فرهنگی با محوریت سلامت، ورزش ، بازیافت ،ترافیک و استقبال از شرکت کنندگان در مسیر این همایش برپا خواهد بود .

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه حضور شهروندان تهرانی در این منطقه به بهانه ویژه برنامه های مختلف، موجب شناساندن ظرفیت های آن می شود ادامه داد : ارتفاعات بی بی شهربانو یکی از پتانسیل های طبیعی و گردشگری شهرری است و شرکت کنندگان علاوه بر طبیعت پیرامون از فضای معنوی و زیارتگاهی این محل بهره مند می شوند.

در پایان این همایش به قید قرعه جوایز نفیسی از جمله کمک هزینه سفر زیارتی مشهد مقدس، دوچرخه و … به شرکت کنندگان اهدا می شود.

بقعه بی بی شهربانو  متعلق به دوره آل بویه (حدود ۱۱۰۰ سال پیش) در ۵/۱ کیلومتری شمال جاده امین اباد بر فراز صخره های کوهستانی واقع شده که از غرب به اتوبان امام علی(ع)،از جنوب به معبر شهید رستگار ،از شرق به کارخانه سیمان  و از شمال به جنگلکاری زیتون منتهی می شود.
انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.