منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۴/۲۱                                 ساعت:  ۳:۳۴ ب.ظ      
مشاور امور بانوان و خانواده فرماندار شهرستان ری:

هفته حجاب فرصتی برای ترویج پوشش ایرانی و اسلامی است

مشاور امور بانوان و خانواده فرماندار شهرستان ری گفت:هفته عفاف و حجاب فرصتی برای ترویج پوشش ایرانی و اسلامی و حفظ ارزش‌های دینی در جامعه است.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، فاطمه فکوریان مشاور امور بانوان و خانواده فرماندار شهرستان ری در حاشیه “همایش عفاف راستین” که به مناسبت روز حجاب و باحضور فرماندار ویژه شهرستان ری، امام جمعه شهرری و جمعی دیگر از مسئولان شهرستانی و بانوان شاغل در ادارت در سالن اجتماعات فدک برگزارشد، گفت: این همایش با موضوع بررسی مفهومی و مستند شناسی دینی در حوزه عفاف و حجاب برگزار شد که در آن به مفهوم شناسی و تحلیل و بررسی آیات، روایات و احادیث قرآنی پرداخته شد.

وی تاکید کرد: حجاب و عفاف از مهم‌ترین مقوله‌هایی است که باید برای حفظ و ترویج آن برنامه‌ریزی‌های مشخصی داشته باشیم.

فکوریان با اشاره به هفته عفاف و حجاب افزود: این هفته بهانه‌ای است برای ترویج پوشش ایرانی و اسلامی و حفظ ارزش‌های دینی که در این راستا نباید فعالیت‌های عفاف و حجابفقط به یک هفته ختم شود و باید در طول سال شاهد برنامه‌های عفاف و حجاب در تمام مناطق باشیم.

مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان ری ترویج فرهنگ حجاب را از اصلی‌ترین اولویت‌ها دانست و بیان کرد: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تبیین ابعاد مختلف آن می‌تواند جامعه را از آسیب‌ها و ناامنی‌ها حفظ کند که باید از اولویت‌های همه باشد.

فکوریان با تأکید بر تأثیر حجاب بر کنترل حالت‌های نفسانی تصریح کرد: رعایت اصول اسلامی و حفظ حجاب و عفاف می‌تواند بر خویشتن‌داری در مقابل هر نوع تمایل افراطی نفسانی تأثیر خوبی داشته باشد.

وی برگزاری نمایشگاه‌های مختلف عفاف و حجاب، تجلیل از بانوان محجبه شاغل در ادارات مختلف، برگزاری مسابقه با موضوع عفاف و حجاب در فضای مجازی، تبلیغات محیطی در سطح شهر، برگزاری راهپیمایی صیانت از حریم خانواده در شهرستان ری، کهریزک و فشافویه ازجمله برنامه‌های امور بانوان فرمانداری در خصوص هفته‌ی عفاف و حجاب اعلام کرد.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.