منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۲۰                                 ساعت:  ۲:۲۶ ب.ظ      
شهردار منطقه 20:

نگهداشت شهر منطقه ۲۰ با محوریت صرفه جویی انرژی اجرا می شود/ کاهش ۲۰ درصدی چمن کاری در جنوب تهران

شهردار منطقه ۲۰ بر صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع انرژی در فعالیت های نگهداشت شهر و آماده سازی فضاهای تفریحی و بوستان ها تاکید کرد و گفت: ۲۰ درصد از سطوح چمن کاری را کاهش داده ایم و همچنان به دنبال جایگزین راهکارهای جدید برای صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی در این منطقه هستیم.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، سید احمد صفوی با بیان این مطلب افزود: همزمان با فصل تابستان و اهمیت صرفه جویی منابع انرژی فعالیت های نگهداشت شهر با رویکرد صرفه جویی در حال اجراست و تاکنون ۲۵ فعالیت اجرایی در این خصوص در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است.

صفوی به استقبال تابستانه شهروندان از مراکز تفرجگاهی و بوستان ها اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد روشنایی بوستان ها با استفاده از لامپ های کم مصرف تامین می شود و در آماده سازی بوستان ها نیز تمامی فعالیت ها با رویکرد کاهش مصرف انرژی و مدیریت هزینه در جریان است.

وی با اشاره به اینکه صرفه جویی انرژی در بخش فضای سبز اهمیت بسزایی دارد، گفت: کاهش ۲۰ درصد از سطوح چمن کاری، کاهش سطوح گل کاری، مدیریت زمان آبیاری فضای سبز، استفاده از مالچ طبیعی برای کاهش تبخیر و استفاده از گونه های مقاوم نظیر گز، داغداغان، آسیپیلکس و زیتون تلخ از فعالیت های ویژه ای است که در راستای صرفه جویی انرژی انجام شده است.

صفوی به استفاده از آبگرمکن های خورشیدی در سرویس های بهداشتی بوستان ها نیز اشاره کرد و افزود: اجرای سیستم های آب رسانی تحت فشار در قطعات فضای سبز، نصب حس گر های چشمی، نصب فشارشکن بر شیرآلات آب، هوشمند سازی چاه ها، استفاده از تجهیزات کم مصرف، آموزش پرسنل در رابطه با کاهش انرژی از جمله فعالیت هایی است که در زمینه صرفه جویی انرژی در جریان است.

وی با اشاره به عایق بندی مخازن و کاهش هزینه برق مصرفی موتورخانه ایستگاه مرکزی بازیافت، افزود: لامپ های غرف و خانه های بازیافت منطقه ۲۰ با لامپ های کم مصرف و LED تعویض شده اند و موفق شدیم برق مصرفی آنها را تا ۵۰ درصد کاهش دهیم.

شهردار منطقه ۲۰ در جمع معاونین، شهرداران نواحی و مدیران ارشد این منطقه با تاکید بر تداوم روند صرفه جویی انرژی یادآور شد: همچنان به دنبال راهکارهای جدید و جایگزین در راستای مدیریت مصرف منابع هستیم و جندین طرح مطالعاتی در این زمینه در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.