منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۶/۱۲                                 ساعت:  ۲:۰۸ ب.ظ      
در جنوبی ترین منطقه تهران:

نوسازی قلعه دولت آباد منطقه ۲۰ امکان پذیر شد

قائم مقام شهردار منطقه ۲۰ از بهسازی معابر داخل محدوده قلعه دولت آباد و آغاز روند نوسازی بافت فرسوده این محدوده قدیمی خبرداد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، ابوالفضل حیدری با بیان این خبر گفت: محدوده قلعه دولت آباد با مساحتی بالغ بر ۲ هکتار و ۳۷ پلاک فرسوده از محدوده های بافت فرسوده منطقه ۲۰ محسوب می شود که نوسازی بخش اعظمی از املاک آن به دلیل عدم دسترسی معابر داخلی این محدوده به معابر اصلی تاکنون امکان پذیر نبوده است.

حیدری با اشاره به اینکه نوسازی محدوده بافت فرسوده قلعه دولت آباد همواره از اولویت های مدیریت شهری بوده است، افزود: با آزادسازی ۴۰۰ مترمربع از املاک واقع در تقاطع خیابان دهخدا با کوچه شعبانعلی، دسترسی به خیابان اصلی امکان پذیر و در نهایت زمینه ساخت و ساز و نوسازی املاک واقع در محدوده بافت فرسوده قلعه دولت آباد فراهم شد.

وی به بهسازی معابر داخلی محدوده قلعه دولت آباد نیز اشاره کرد و ادامه داد: به منظور افزایش رضایت مندی و ترغیب شهروندان و مالکان برای نوسازی، ۷۰۰ مترطول کانیو در معابر داخلی این محدوده احداث شد و همچنین ۵۰۰ تن آسفالت نیز برای مرمت روکش آسفالت در سطح معابر آن توزیع شده است.

قائم مقام شهرداری منطقه ۲۰ یادآور شد: بر اساس ابلاغ قانون احیای بافت فرسوده در سال ۸۹، منطقه ۲۰ دارای ۷ هزار و ۷۶۴ پلاک بافت فرسوده بوده است که تاکنون ۲ هزار و ۵۰۰ پلاک آن در ۱۵ محله این منطقه جنوبی نوسازی شده اند و مابقی نیز در فرآیند نوسازی قرار دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.