منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۷/۰۱                                 ساعت:  ۱۱:۲۰ ب.ظ      
به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

نمایشگاه “رهروان ولایت” در شهرری افتتاح شد+ تصاویر

به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه “رهروان ولایت” در فرهنگسرای ولا افتتاح شد و به مدت یک هفته آماده بازدید عموم می باشد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، به مناسبت هفته دفاع مقدس نمایشگاه “رهروان ولایت” با حضور حیدرنیا جانشین فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع)، طلوعی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حضرت عبدالعظیم(ع)، صفوی شهردار منطقه۲۰، مسلمی معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه۲۰، جمعی از خانواده شهدا، بسیجیان، پاسداران و مردم شهرری به همت حوزه مقاومت بسیج ۳۵۱ و ۳۵۲ ناحیه ری در فرهنگسرای ولای شهرری برپا شد و به مدت یک هفته آماده بازدید عموم مردم می باشد.

*نمایشگاه “رهروان ولایت” شامل ۲۰غرفه با مضامین ماه محرم و بیانات مقام معظم رهبری

خانم بهرامی فرمانده حوزه ۳۵۲ علویون در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار آفتاب ری، اظهار داشت: نمایشگاه “رهروان ولایت” شامل دو بخش رزمی و فرهنگی می باشد که شامل ۲۰غرفه است و تمام فرفه ها به نوعی با مضمون ماه محرم مرتبط می باشد.

وی افزود: غرفه ها که توسط بسیجیان پایگاههای این حوزه برپا شده اند، عناوینی مانند آتش به اختیار، عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی، اقتصاد مقاومتی، مدافعان حرم، حماسه حسینی، ایستگاه سلامت و… است که بر اساس بیانات مقام معظم رهبری تهیه شده اند.

فرمانده حوزه ۳۵۲ علویون گفت: در غرفه “مدافعان حرم” خشکبار تهیه و بسته بندی شده و برای مدافعان حرم ارسال می شود و در “ایستگاه سلامت” که به طب سنتی و مشاوره اختصاص دارد حق الزحمه ویزیت هر روز را نثار صلوات به یک شهید تعیین کرده ایم.

بهرامی به غرفه “سبک زندگی اسلامی” اشاره کرد و افزود: در این غرفه زندگی سنتی را به نمایش گذاشته ایم و افراد برای داخل شدن باید گوشی تلفن همراه خود را جلوی در تحویل بدهند. پخت نان بصورت سنتی از جلوه های این غرفه است.

وی تصریح کرد: در غرفه “چهره من با حجاب” فضایی فراهم شده است که از خانمهایی که حجاب کامل ندارند وقتی وارد غرفه می شوند، می خواهیم که چهره خود را با حجاب کامل تر ببینند و گیره های روسری و عکس رایگان به همراه پرینت به آنها هدیه داده می شود.

فرمانده حوزه ۳۵۲ علویون با بیان اینکه در غرفه “عفاف و حجاب” چادر رایگان برای نوجوانان و نونهالان دوخته می شود و از آنها عکس رایگان گرفته می شود، گفت:  غرفه “از ولایت تا ولایت” به شناسایی رهبر به نونهالان و نوجوانان می پردازد و ولایت حضرت امام حسین(ع) تا ولایت امام خامنه ای را به تصویر کشیده است.

بهرامی درخصوص غرفه”اقتصاد مقاومتی” تصریح کرد: موضوع این غرفا این است که یک زن در خانواده و جامعه چقدر می تواند در زمینه اقتصاد مقاومتی کمک کند. مواردی مانند چرم دوزی، عروسک بافی، تهیه ترشی، مربا و انواع کارهای دستی آموزش داده می شود.

وی با تشریح فعایت های فرهنگی غرفه “آتش به اختیار” بیان کرد: در غرفه “تغییر الگوی مصرف” آموزش داده می شود که هرچیز دورریختنی قابل استفاده است و با این کار قناعت و صرفه جویی کرده و از تجملات دوری کنند.

*توسعه مباحث فرهنگی اثرگذارترین فعالیت برای حفظ اصالت و اعتقادات دینی و انقلابی

شهردار منطقه۲۰ در حاشیه این مراسم گفت: برپایی نمایشگاه های هفته دفاع مقدس برای این است که یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس را گرامی بداریم.

وی افزود: شهدای دفاع مقدس با ایثار، فداکاری، ایمان و ولایت زمان و رهبری امام(ره) برای صیانت از انقلاب، اسلام و میهن اسلامی تمام هستی خود را در طبق اخلاص گذاشته و در مقابل دشمن شجاعانه ایستادند و دفاع کردند  و زیر بار ظلم نرفتند.

صفوی بیان کرد: همانطور که حضرت امام(ره) وعده کرده بودند پیروزی و عزت نصیب این ملت شد و به برکت خون شهدا برای همیشه در دنیا سرافراز شدیم.

وی با بیان اینکه هرچه ما داریم برگرفته از آموزه های دینی و فرهنگی ما است، ادامه داد: برای اینکه ما بتوانیم اصالت خودمان را بر مبنای اعتقادات دینی و انقلابی حفظ کنیم،  ترویج و توسعه مباحث فرهنگی اثرگذارترین فعالیت است.

شهردار منطقه۲۰ خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه به موضوع فرهنگی به خوبی پرداخته شده و همه موضوعاتی که در نمایشگاه تهیه شده است، بسیار ارزشمند و قابل بهره برداری می باشد.

*آمریکا  و سگ نگهبانش بدانند که  اجازه کوچکترین تهدیدی به این مرز و بوم نمی دهیم

جانشین فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) نیز در حاشیه این مراسم گفت: ایادی استکبار، آمریکای جنایتکار و سگ نگهبانش در منطقه -رژیم صهیونیستی- می دانند؛ و اگر نمی دانند، بدانند که سربازان امام خامنه ای  آماده پاسخگویی به هرگونه یاوه گویی هستند و اجازه کوچکترین تجاوز و حتی تهدید را به این مرز و بوم نخواهند داد.

وی افزود: ملت ایران و نیروهای مسلح پاسخ سخت، دندان شکن، محکم و کوبنده ای خواهند داد و به یاری خدا و فرموده مقام معظم رهبری آنان را از درون متلاشی خواهند کرد.

حیدرنیا با بیان اینکه وقتی رهبر معظم انقلاب بحث آتش به اختیار را مطرح کردند قطعا سربازانی دارند که این موضوع را پیاده سازی کنند، گفت: یکی از وظایف اصلی ما در بعد فرهنگی این است که کارهایی که بر زمین مانده و دستگاههای متولی کوتاهی می کنند ما بسیجی ها به نحو احسن انجام بدهیم، نه اینکه سرخود کارهایی را انجام بدهیم.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.