منتشر شده در :  ۱۳۹۵/۱۰/۱۱                                 ساعت:  ۱:۵۲ ب.ظ      

نمایشگاه”خورشید تابان ری”در شهرری افتتاح شد

همزمان با نخستین روز از هفته بزرگداشت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) نمایشگاه” خورشید تابان ری ” با حضور مسؤولان شهرستانی در ایستگاه مترو شهرری افتتاح شد.

چاپ خبر
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، به مناسبت ولادت حضرت عبدالعظیم(ع)، از روز یازدهم تا هفدهم دی ماه که هفته بزرگداشت حضرت عبدالعظیم(ع) نامگذاری شده، ویژه برنامه هایی از سوی آستان مقدس در نظر گرفته شده است.

برپائی نمایشگاه های مختلف از جمله نمایشگاه فرهنگی فرشتگان زائر در سالن اندیشه جوان واقع در صحن مصلی ویژه خردسالان و نمایشگاه خورشید تابان ری در ایستگاه مترو شهرری، نمایشگاه در امامزادگان ابوالحسن و عبدالله علیهما السّلام و شیخ صدوق (ره) با هدف معرفی فعالیتهای بخش های مختلف آستان مقدّس در طول سال و از برنامه های هفته ولادت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام  می باشد.

نمایشگاه” خورشید تابان ری ” امروز در ۵ نقطه و به صورت نمادین در ایستگاه مترو شهرری با حضور فرماندار شهرستان ری، شهردار منطقه ۲۰ تهران و تعدادی از مدیران ارشد شهرداری منطقه ۲۰، مسئولین آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و شورایاران منطقه ۲۰ افتتاح شد و از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ هر شب به مدت یک هفته، پذیرای شهروندان و علاقه مندان است.

شهردار منطقه ۲۰ در حاشیه این مراسم گفت: ویژه برنامه های متنوع فرهنگی و ارزشی به مناسبت میلاد مبارک حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و هفته بزرگداشت مقام این حضرت در مراکز فرهنگی این منطقه اجرا می شود تا شهروندان و زائران بیش از پیش با شخصیت و درجات علمی این بزرگوار آشنا شوند.

 صفوی افزود: نمایشگاه خورشید تابان ری همزمان با ایام گرامیداشت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در ایستگاه مترو شهرری برپاشده است و شهروندان و زائران می توانند از خدمات فرهنگی، آموزشی، علمی و ارزشی این محل بهره مند شوند.

 وی با اشاره به اینکه ویژه برنامه های اجتماعی و فرهنگی مدیریت شهری همزمان با این هفته با محوریت میلاد حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اجرا می شود، گفت: برپایی جشن مردمی ویژه روز میلاد در ایستگاه مترو شهرری، استقرار ایستگاه های فرهنگی در خیابان حرم و ده ها ویژه برنامه دیگر که از سوی سراهای محله در محله های ۲۰ گانه اجرا خواهد شد، از جمله برنامه های تدارک دیده شده در این هفته است.

صفوی معرفی شخصیت والای حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برای تمامی اقشار جامعه به ویژه قشر جوان و کودکان را از مهمترین اهداف ویژه برنامه های این هفته برشمرد و افزود: یک هزار نفر از کانون های کودک در سراهای محله منطقه ۲۰ و اقشار کم برخوردار، همزمان با این ایام، برای زیارت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اعزام می شوند تا از مواهب و برکات این محل معنوی بهره مند شوند.

شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه بخشی از فضاهای تبلیغاتی شهر تهران و منطقه ۲۰ مقارن با ۱۱ تا ۱۷ دی، به معرفی این مقام شریف و همچنین روایات و احادیث امامانی که از سوی ایشان نقل شده است، اختصاص یافته است، افزود: وجود حرم مقدس عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزادگان هم جوارش خیر و برکات فراوانی برای این منطقه به همراه داشته است و خدمت به این منطقه توفیقی ارزشمند برای مدیران مدیریت شهری این منطقه محسوب می شود.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.