منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۶/۰۸                                 ساعت:  ۸:۳۱ ب.ظ      
با حضور پرشور مردم مومن/

نماز عید غدیر خم در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اقامه شد

نماز عید غدیر خم به امامت حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) شهر ری اقامه شد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، در این مراسم عاشقان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) زیارت غدیریه را نیز قرائت کردند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در این مراسم عید غدیر را روز به اهتزاز درآوردن پرچم عزت برای بشریت توصیف کرد و گفت: عید غدیر تنها مربوط به شیعیان و مسلمانان نیست بلکه دعوت بشریت برای استقرار حکومت صالحان و گریز از ظالمان است.

وی افزود: عید غدیر ستیز با طاغوت،استکبار و انحراف و روز پاکی و قداست گرایی است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه در روز عید غدیر خداوند دست رسول اکرم(ص) و امیرالمومنین(ع) را گره زد و ولایت نبوی و علوی را منسجم کرد،گفت: این واقعه فقط برای آن روز نبود بلکه مسلمانان باید تا قیامت زیر سایه قرآن،علی(ع) و اولاد علی(ع) و ولایتمدار باشند.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در ادامه با اشاره به مشکلات معیشتی موجود گفت: با این وضع بد مدیریت،عده ای از جوانان نمی توانند سرپناهی تهیه و ازدواج کنند اما عده ای در خارج از کشور خانه و امکانات و در داخل همه جور رفاه دارند.

وی با اشاره به اینکه امیرالمومنین(ع) می فرماید فلسفه نظام اسلامی از بین بردن فاصله های طبقاتی است،افزود: فقر برای جامعه دینی ننگ است و در جامعه علوی نباید یک فقیر ولو غیر مسلمان دیده شود.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی گفت: غدیر بیدارباش است و اگر غدیر داشته باشیم،یقه غارتگران بیت المال را می گیریم و زیر بار آنها نمی رویم و در انتخابات ها با بیداری و هشیاری رای می دهیم.

وی افزود: اینگونه است که غدیر تنبه و بیداری، پویایی، روشن بودن، بصیرت، ارتباط با خدا و روز عشق است و بالاتر از غدیر عیدی وجود ندارد.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.