منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۷/۱۶                                 ساعت:  ۸:۴۸ ق.ظ      
استاندار تهران:

نقش عشایر و روستاییان در پیروزی انقلاب کاملا مشهود است

مقیمی در نخستین یادواره یکهزار و ۶۳۰ شهید روستایی و عشایر شهرستان های استان تهران در حرم عبدالعظیم(ع) اظهار داشت:نقش عشایر و روستاییان در پیروزی انقلاب کاملا مشهود است، هم اکنون نیز این قشر زحمتکش در بالندگی کشور نقش بسزایی دارد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، محمدحسین مقیمی عصر یکشنبه در نخستین یادواره یکهزار و ۶۳۰ شهید روستایی و عشایر شهرستان های استان تهران که با حضور خانواده شهدا و جمعی از مسئولان در حرم عبدالعظیم (ع) برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان از همان ابتدای انقلاب سعی داشتند تا پویایی نظام را به تاخیر اندازند و این مخالفت‌ها را با جنگ تحمیلی آغاز کردند. وی عنوان کرد: زمانی که مسئولان در ابتدای انقلاب سعی در احیای زیر ساخت‌های کشور داشتند، جنگ آغاز شد و در شوک مردم و مسئولان بخشی از خاک ما اشغال شد. استاندار تهران به نقش عشایر در پیروزی جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در ابتدای جنگ بود که امام خمینی(ره) از عشایر غیور خواست تا با استفاده از سلاح‌های شخصی به جنگ با دشمن بروند و با همراهی نیروی هوایی خاک اشغال شده را پس گرفتند. وی تصریح کرد: نقش عشایر و روستاییان در پیروزی انقلاب کاملا مشهود است، هم اکنون نیز این قشر زحمتکش در بالندگی کشور نقش بسزایی دارد. مقیمی با بیان اینکه کشور ما در شرایط فعلی درگیر جنگ اقتصادی است گفت: امروزه عشایر غیور ما در کنار تمامی مهندسان و تکنسین‌های زمان جنگ در صحنه قرار دارند و با اراده زمان جنگ سعی در پیروزی دارند. وی تبعیت از رهبری را عامل موفقیت کشور در برابر جنگ اقتصادی بیان کرد و گفت: تمامی رده‌های مردمی و مسئولان به خوبی این پیام را درک و اجرا می‌کنند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران نیز در ادامه این یادواره عنوان کرد: شهدای عشایر و روستایی در دوران دفاع مقدس در برابر دشمنان ایستادند و به خوبی از ناموس و وطن دفاع کردند.
عبدالله مرتضوی یادآور شد: امنیت و توسعه امروز کشور مرهون خون شهداست چرا که آنها از با ارزش ترین داشته خود یعنی جانشان گذشتند.
وی افزود: امروز همزمان با روز روستا و عشایر مراسم یادواره شهدا در حوزه روستایی و عشایر برگزار شد تا یاد و خاطره شهیدان این عرصه جاودان بماند.
نخستین یادواره یکهزار و ۶۳۰ شهید روستایی و عشایر شهرستان‌های استان تهران عصر امروز (یکشنبه) با حضور استاندار تهران، فرماندار و سایر مسئولان شهرستان‌ری به همراه خانواده شهدا و ایثارگر عشایر در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.
در پایان این مراسم از همسر شهید سید حمزه سجادیان و مادر شهیدان سید کریم، ابوالقاسم، داود و کاظم سجادیان تجلیل شد.
۱۵ مهرماه به عنوان روز روستا و عشایر نام‌گذاری شده است.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.