منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۵/۲۷                                 ساعت:  ۸:۴۰ ق.ظ      
آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع)؛

میزبانی شهرری از هیأت های عزاداری در ایام مسلمیه

مراسم ایام مسلمیه به میزبانی آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام و با حضورهیأت های عزاداری برگزار می گردد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، همزمان با فرا رسیدن ایّام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل علیه السلام، آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام در شب های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ مرداد ماه، آماده برگزاری مراسم سوگواری مسلمیه و میزبانی از هیئات مذهبی خواهد بود.

بنا به این سنت دیرینه، جمعی از هیأت های عزاداری در قالب دسته های سوگوار در ایام شهادت حضرت مسلم ابن عقیل(ع)، در حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام حضور و به برپایی مراسم عزاداری می پردازند.

در این سه شب دسته های سینه زن در صحن های حرم مطهر تجمّع کرده و مراسم باشکوهی را به یاد نخستین شهید واقعه جانسوز کربلای حسینی برپا می کنند.

بر اساس این گزارش، آستان مقدّس طبق سنوات گذشته در آستانه فرارسیدن ایّام مسلمیه، با انجام تمهیدات لازم برای برگزاری این مراسم در حرم مطهر و همچنین تجهیز واحدهای مختلف اعم از انتظامات، دفاتر خدمات زائر، امور فنی، دارالشفاء کوثر، اماکن متبرکه، روابط عمومی و… در این شب ها، آمادگی های لازم را برای حضور هیأت های عزادار و عاشقان آل الله فراهم نموده است.

لازم به ذکر است، محل استقرار آقایان در صحن اصلی و داخل رواق های باغ توتی درنظر گرفته شده است، همچنین مصلی ، مسجد جامع ، صحن ها و رواق ها جهت عزاداری هیأت های سینه زن آماده خواهد بود.

آستان مقدّس حضرت عبدالعظیم علیه السّلام ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت سفیر کربلا، حضرت مسلم بن عقیل(ع)، مقدم کلیه زائرین و مجاورین و هیئات مذهبی را به این مراسم آئینی گرامی می دارد.

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.