منتشر شده در :  ۱۳۹۷/۰۴/۱۷                                 ساعت:  ۱۰:۲۴ ق.ظ      
مهدی فلاح ملی پوش کشتی فرنگی؛

مهدی فلاح ملی پوش کشتی فرنگی؛ صفت پهلوانی به مدال و عناوین جهانی نیست

ملی پوش کشتی کشورمان گفت: با خود عهد بستم که بعد از فتح قله‌های جهانی توجه ویژه‎ای به نیازمندان و افراد بی‌بضاعت داشته باشم و اعتقادم این است که صفت پهلوانی به مدال و عناوین جهانی نیست و پهلوان واقعی کسی است که از مستمندان دست‌گیری و به بزرگترها احترام بگذارد.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، مهدی فلاح  فرنگی‌کار  ۲۳ ساله  وزن ۸۷ کیلوگرم تیم کشتی ایران که عناوین مختلفی چون نایب‌قهرمانی نوجوانان و جوانان جهان، مدال برنز بازی‌های اسلامی باکو و مدال برنز تیمی جام‌جهانی آبادان را در کارنامه خود دارد.

فلاح قبل از اعزام به مسابقات جایزه بزرگ گرجستان در گفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی شبکه خبری تهران‌نیوز گفت: ورزش کشتی در عین جذابیت یکی از سخت‌ترین ورزش‌هاست، در حال حاضر امکانات پیشرفته و علم مربیان  بیشتر شده اما در زمان ورود ما این‌طور نبود و کشتی، گذشته پرافتخار خود را در شهرری، محل زندگی ما از دست داده بود.

وی افزود: شرایط سخت مالی و نداشتن هزینه‌های شهریه باشگاه مشکلات را دوچندان کرده بود اما با زحمات بسیار زیاد مربیانم آقایان: ماشاالله عرب، نجفی، صفرزاده و … قهرمان کشور شدم و بعد از آن به تیم‌ملی دعوت شدم. برای رسیدن به این مرحله سختی‌های زیادی را لمس کردم و با خود عهد بستم که بعد از فتح قله‌های جهانی توجه ویژه‎ای به نیازمندان و افراد بی‌بضاعت  داشته باشم و اعتقادم این است که صفت پهلوانی به مدال و عناوین جهانی نیست و پهلوان واقعی کسی است که از مستمندان دست‌گیری و به بزرگترها احترام بگذارد.

فلاح بزرگترین آرزوی ورزشی خود را قهرمانی در مسابقات المپیک۲۰۲۰ در توکیو دانست و اذعان دشت: برای رسیدن به این مقام از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد و در این مسیر علاوه بر تمرین زیاد، همیشه از مشاوره و تجربیات قهرمانان این رشته، به خصوص الگوی ورزشی و اخلاقی خودم پهلوان حمید‌سوریان که از نوابغ کشتی دنیا و بچه محلم نیز می باشد بهره می‌برم.

ملی‌پوش کشتی فرنگی کشورمان با اشاره به حقوق و مزایای این رشته ورزشی گفت: اصلا حقمان ادا نمی‌شود و خیلی از پاداش‌ها و جوایزی را که در مسابقات مختلف بین‌المللی وعده داده بودند به دستمان نرسیده و با توجه به تمرین‌های مستمر طاقت فرسا و حضور در اردوهای شبانه روزی، نمی‌توانیم شغل دیگری داشته باشیم و حقوق این رشته ورزشی در قیاس با دیگر رشته‌ها بسیار اندک است که امیدواریم مسئولین برای حل این مشکل تدبیر و چاره‌ای کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی و ورود ابزارهایی چون فضای مجازی به جامعه که از عوامل غفلت جوان‌ها به ورزش می‌باشد، مسئولین می‌بایست بسترهای ورود به ورزش را آسان‌تر و خدمات ویژه‌ای را برای قهرمانان ورزشی در نظر بگیرند تا انگیزه و رغبت جوانان به ورزش بیشتر شود تا در آینده دچار مشکل نشویم.

فرنگی کار کشورمان در پایان از خانواده‌ و تمامی کسانی که در مدت حضورش در کشتی برای او زحمات فروانی را متحمل شده‌اند قدردانی و گفت: امیدوارم با قهرمانی در میادین بزرگ جهانی، پاسخگوی زحمات آنان باشم.

او  با اشاره به ارادت ویژه و قلبی خود به آستان مقدس حضرت‌عبدالعظیم‌حسنی(ع) در نزدیکی محل سکونتش نیز می‌گوید: همیشه یکی از آرزوهای‌هایم این بوده تا مسئولین در صورت امکان قبری را در آن آستان مقدس به من بدهند تا بعد  بار بستن از این دنیا نیز در جوار آن حضرت باشم.

 

انتهای متن/*

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.