منتشر شده در :  ۱۳۹۶/۰۹/۱۲                                 ساعت:  ۷:۱۵ ب.ظ      
استاندار تهران:

مقاوم سازی بناها در مقابل حوادث، مهمترین اصل شهرسازی است/ کمک ۲۰میلیارد تومانی استانداری تهران به قیامدشت

استاندار تهران گفت: شورای شهر باید نظارت دقیق بر بناسازی داشته باشد تا ساختمان های ما در برابر حوادث طبیعی مقاوم باشند.

چاپ خبر
به گزارش آفتاب ری، محمد حسین مقیمی استاندار تهران در مراسم جشن شهر شدن قیامدشت که همزمان با هفته وحدت با حضور پرشور مردم و مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی در ورزشگاه قیامدشت برگزار شد، اظهار داشت: از وزارت کشور، استانداری، مدیران، مسئولان، نمایندگان مجلس و همه کسانی که برای تبدیل شدن قیامدشت به شهر، تلاش کردند تشکر می‌کنم.

وی افزود: امروز که تبدیل شدن قیامدشت به شهر محقق شده است، همه ما باید اصول فنی و شهرسازی را رعایت کنیم و برای توسعه آن تلاش کنیم.

استاندار تهران با بیان اینکه شهر باید شاداب باشد، تصریح کرد: برای شادابی شهر بایستی فعالیت داشته باشیم و با ایجاد اشتغال برای مردم درآمدزایی کنیم و لذا از شورای شهر و شهردار که از امروز مسئولیت اداره شهر را بر عهده می گیرد انتظار داریم با همکاری بخشداری خاوران فعالیت های اقتصادی خود را بیشتر بکنند.

مقیمی با تاکید بر رعایت اصول شهرسازی گفت: امروز ما از اعضای شورای همه شهرهای کشور می خواهیم که بر کار شهرداری نظارت دقیق و جدی داشته باشند تا شهر براساس معماری و شهرسازی اصولی بنا شود.

وی ادامه داد: نظارت شورای شهر بر بناسازی یکی از ارکان مهمی است که می تواند در مقاوم سازی ساختمان ها تاثیر داشته باشد. امروز باید خانه هایی بسازیم که در مقابل حوادث طبیعی ایمنی داشته و ایستادگی کنند.

استاندار تهران با اشاره به اینکه هر شهری باید از فضای سبز کافی برخوردار باشد، بیان کرد: برای شهر ۱۵مترمربع فضای سبز در نظر گرفته شده است که تاثیر مستقیمی در کاهش آلودگی هوا دارد و همچنین با تمهیدات لازم حوزه حمل و نقل و ترافیک نیز باید روان باشد.

مقیمی با تاکید بر نظافت شهر تصریح کرد: شهروندان با تفکیک پسماندها و شهرداری با انتقال پسماندهای تفکیک شده به مراکز بازیافت زباله، می توانند شهری تمیز و مرتب در حد شئونات مردم داشته باشند.

وی با بیان اینکه برای داشتن شهری شایسته سرمایه گذاری دولت و مشارکت مردم نیاز است، گفت: با پرداخت به موقع عوارض و رعایت سایر اصول شهروندی توسط مردم و در اختیار گذاشتن اعتبارات لازم برای شورای شهر و شهرداری توسط دولت، شهری مرتب و منظم خواهیم داشت.

مقیمی بیان کرد: از طرف استانداری تهران تا پایان سال، ۲۰ میلیارد تومان برای توسعه و عمران این شهر تازه تاسیس تخصیص داده شده است تا شهرداری قیامدشت با اعتبارات لازم کار خود را آغاز کند و همچنین همه شهروندان و مسئولان باید همکاری کنند تا شهری آباد و سالم داشته باشیم که بتواند پاسخ نیازهای فرهنگی مردم را بدهد.

انتهای متن/

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.